Ujazdowski ubolewa, że jest obiektem ataków. "I rasista to nie jest najgorsze słowo, jakie pada pod moim adresem"

- Pan Paweł Kasprzak wielokrotnie przeszkadzał w działaniach opozycji. Ja wierzę, że mogę wygrać wybory - przekonywał w Poranku Radia TOK FM Kazimierz Michał Ujazdowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w Warszawie. Kasprzak ostro krytykuje KO za wystawienie Ujazdowskiego w wyborach do Senatu.
Zobacz wideo

Kazimierz Michał Ujazdowski, były polityk PiS, o mandat senatora walczyć będzie w Warszawie. Jego rywalem może być m.in. z Paweł Kasprzak, liderem Obywateli RP. W piątkowym Poranku Radia TOK FM Kasprzak nazwał wystawienie byłego polityka PiS "skandalem" i "politycznym deal'em" między Ujazdowskim a Grzegorzem Schetyną. Przypomnijmy, że w wyborach samorządowych w 2018 roku Ujazdowski miał być kandydatem KO na prezydenta Wrocławia. Ale z pomysłu zrezygnowano m.in. po tym, jak Nowoczesna nie poparła Ujazdowskiego.

Zdaniem polityka to nie on, a lider Obywateli RP jest źródłem kłopotów. Bo "nie rozpoznaje, o co chodzi w tych wyborach". - Rywalizujemy z PiS, a nie wewnątrz opozycji. Trzeba uwolnić kraj od władzy, która ma zamiar zbudować zamknięty system polityczny, taki który wyciągnie również ręce po prywatne media - mówił w Poranku Radia TOK FM.

Jak dodał, "środowisko Pawła Kasprzaka" nie uczestniczyło w rozmowach dotyczących tzw. paktu senackiego, a co więcej "wielokrotnie przeszkadzało w działaniach opozycji". - Pamiętam konferencję na otwarcie kampanii Koalicji Obywatelskiej, kiedy pojawiła się pikieta zorganizowana przez pana Kasprzaka. Moim zadaniem jest rywalizacja z profesorem Rudnickim (polonijny kandydat do Senatu), a jeżeli pan Kasprzak chce w tym przeszkadzać, to trudno. Ja wierzę, że wygram - podkreślał Ujazdowski. 

Prowadzący Poranek Jan Wróbel przypominał, że Kasprzak chciał nie tylko debaty z Ujazdowskim, ale i prawyborów na opozycji. Kandydat KO wykluczył taki scenariusz. - Ja jestem gotów na debatę, ale ze wszystkimi zarejestrowanymi kandydatami. To jest wymóg rzetelności - argumentował były polityk PiS. 

Podkreślił, że inny rodzaj debaty byłby tylko "narzędziem rozbijania opozycji oraz awantury". - I zniesławiania mnie. Bo od kilku tygodni jestem obiektem zniesławień, które wymagają reakcji sądowej. I słowo "rasista" nie jest najgorszym słowem, jakie pada pod moim adresem - przekonywał Kazimierz Michał Ujazdowski. 

Jego zdaniem w tak "nadzwyczajnej sytuacji", w której jest Polska, "trzeba raczej stawiać na różnorodność ideową". - KO mogła powstać i uzyskała dobry wynik dzięki różnorodności - dodał.  Jak mówił, "nie jest sekciarzem" i potrafi współpracować z ludźmi o innych poglądach politycznych. - Jako minister kultury dawałem przykład pluralizmu. Tylko sekciarze chcą dzielić opozycję w momencie takiego zagrożenia - uważa były polityk Prawa i Sprawiedliwości.  

Ziobro kontra holenderski minister sprawiedliwości 

Jan Wróbel pytał też Ujazdowskiego o spotkanie holenderskiego ministra sprawiedliwości ze Zbigniewem Ziobrą. Sander Dekker opublikował na oficjalnej, rządowej stronie internetowej, krytyczny raport z pobytu w Polsce. "Poinformował, że przeprowadził "twardą" rozmowę z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, wyrażając poważne zaniepokojenie pogarszającym się stanem praworządności w Polsce" - informowało w poniedziałek radio RMF FM. Z kolei portal wpolityce.pl, cytując wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika, informował, że Dekker nie był w stanie podać żadnych przykładów naruszeń praworządności w Polsce, a potem "holenderski minister musiał wysłuchać lekcji (Zbigniewa Ziobry-red.) dotyczącej nie tylko reformy sądownictwa, ale także historii Polski". 

Ujazdowski mówił, że "zna holenderskie podejście do rządów prawa". - Tam myśl o tym, że można kwestionować niezawisłość sędziów, jest wykluczona. Nie sądzę, żeby ten wykład historyczny miał znaczenie. Ziobro używa przykładów historycznych w złej wierze. Sędziów orzekających w czasach stalinowskich nie może być już w polskim wymiarze sprawiedliwości, choćby ze względu na upływ czasu - mówił kandydat KO do Senatu. 

W kontekście afery hejterskiej w ministerstwie sprawiedliwości Ujazdowski podkreślił, że możemy zobaczyć "wymianę elit". - Nie jest jednak tak, że złych sędziów zastąpili lepsi, że zawody prawnicze zostały otwarte przez ministra Ziobrę. Tylko po prostu wprowadzono grupę swoich i barbarzyńskich. Tego nie było w polskim wymiarze sprawiedliwości. Sędziowie działający na polityczny rozkaz byli gotowi niszczyć swoich kolegów. To była granica barbarzyństwa, której nie można przekraczać - tłumaczył swój punkt widzenia  gość Jana Wróbla. 

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Kazimierz Michał Ujazdowski, kandydat KO na senatora w Warszawie, w Poranku Radia TOK FM
Zaloguj się
 • zorro318

  Oceniono 7 razy 5

  Po wyborach, jesli przejdzie, moze okazac sie, ze demokracja demokracja, ale swiatopoglad i uczciwosc nie pozwala dluzej na firmowanie programu PO i gosc wroci z dobrodziejstwem inwentarza do PiS a prezes przyjmie go
  z otwartymi rekoma.

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 6 razy 4

  panie Ujazdowski, niech pan ma troche honoru, i niech pan spada..
  bo to wstyd dla warszawiakow...

 • werner53

  Oceniono 6 razy 4

  Pisior zawsze pisiorem zostaje. Ujazdowski to pisi matrix, kaczynski matrix. Obywatele RP to demokracja w czystej formie. Ustap pan z kandydowania, bo jest pan zenada.

 • siwywaldi

  Oceniono 6 razy 4

  Brawo Paweł Kasprzak i Obywatele RP !

  Bo wszelkie "towarzystwo wzajemnej adoracji", które pracuje WYŁĄCZNIE nad "ustawieniem" na ciepłych stołkach siebie i swoich kolesiów, TRZEBA gonić gdzie pieprz rośnie !
  Dlatego NIE GŁOSUJMY w Warszawie na "jedynkę", którą jest Schetyna oraz na różnych Miśko podobnych "spadochroniarzy", przywiezionych w teczce przez Schetynę.

 • kiciah

  Oceniono 5 razy 3

  Bo bycie rasistą nie jest najgorszą rzeczą, jaką można Panu zarzucić...

 • bihepi

  Oceniono 5 razy 3

  "Ujazdowski ubolewa...:I rasista to nie jest najgorsze słowo, jakie pada pod moim adresem"
  ...Jestem też nazywany PISiakiem, a nawet PIERWSZYM SORTEM.

 • do100jnik

  Oceniono 4 razy 2

  i tak ko straciła przynajmniej jeden głos mój głos

 • to_moje_zdanie

  0

  Pan Ujazdowski wyszedł z PiS, ale PiS z niego nie wyszedł - buta i arogancja a także rozstawianie innych po kątach (demokratyczni Obywatele RP) zostało. Gdyby pan Ujazdowski miał honor, sam by zrezygnował, ale w PiSie honoru niedostatek :((( To pan Ujazdowski źle rozegrał swoją karierę polityczną legitymizując PiS, a nie Obywatele RP walcząc os kilku lat o prawdziwą demokrację.

  Obywatele RP i Paweł Kasprzak - szacunek za odwagę!

 • jinx-1

  0

  O aborcji na wszelki wypadek ani słowa. Panie Wróbel, mam wrażenie, że nie chciał Pan za bardzo skrzywdzić Ujazdowskiego, ale wyborczynie to nie owieczki, które zagłosują na każdego, kogo im Schetyna podsunie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX