Małgorzata Kidawa-Błońska traci "jedynkę" we Wrocławiu. Trzęsienie ziemi na listach KO

Wbrew temu, co zapowiadano kilka tygodni temu, posłanka i wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska nie będzie liderką sejmowej listy Koalicji Obywatelskiej we Wrocławiu - podaje "Gazeta Wyborcza".
Zobacz wideo

Według informacji "GW" zmiana "jedynki" we Wrocławiu jest osobistą decyzją przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny. Na razie partia nie podaje szczegółów. Wszystko ma się wyjaśnić we wtorek, na konferencji prasowej zwołanej na godzinę 12.

Koalicja Obywatelska przedstawiła "jedynki" do Sejmu pod koniec lipca. "Zrzucenie" Małgorzaty Kidawy-Błońskiej do Wrocławia było niemałym zaskoczeniem. Obecna wicemarszałkini Sejmu i była rzeczniczka rządu Donalda Tuska i Ewy Kopacz zwykle startowała z Warszawy lub z okręgu podwarszawskiego. Wcześniej, przez kilka lat, kierowała warszawskimi strukturami, była także stołeczną radną.

Sama Kidawa-Błońska zaczęła już swoją kampanię w stolicy Dolnego Śląska, którą dokumentowała w mediach społecznościowych - udostępniając zdjęcia z rozmów z mieszkańcami.

Czas na zgłaszanie list kandydatów na posłów i senatorów kończy się dziś o północy.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

TOK FM PREMIUM