Kosiniak-Kamysz udzielił wywiadu Międlarowi, bo go nie rozpoznał? "Nie ma drugiego dna, Międlar to nie nasza bajka"

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się i udzielił wywiadu Jackowi Międlarowi. Taką wersję wydarzeń przedstawia sam były ksiądz, znany z rasistowskich i homofobicznych wypowiedzi. Ludowcy twierdzą, że Międlar udawał dziennikarza, nie przedstawił się Kosiniakowi-Kamyszowi, a prezes ludowców go nie rozpoznał.
Zobacz wideo

Jak donosi Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się i udzielił wywiadu Jackowi Międlarowi, byłemu księdzu, który "wsławił" się wieloma homofobicznymi, rasistowskimi i antysemickimi wypowiedziami.

Sam Międlar pochwalił się rozmową w mediach społecznościowych, a wywiad z Kosiniakiem-Kamyszem ukazał się w czwartek po południu na jednym z prawicowych portali. Rozmowa trwa około 10 minut. Dotyczy m.in. LGBT, ustawy 447, ekshumacji na Wołyniu czy ewentualnej koalicji ludowców z PO. 

Ludowcy się tłumaczą

OMZRiK dziwi się, że lider PSL zdecydował się na rozmowę z "rasistą i homofobem Jackiem Międlarem". Rzecznik PSL Jakub Stefaniak starał się na Twitterze tłumaczyć swojego szefa. Jak pisał, wcale nie doszło do spotkania Kosiniaka-Kamysza z byłym księdzem. - Międlar dostał się na spotkanie z wyborcami, wykorzystał moment konferencji prasowej i nagrał rozmowę, podając się za dziennikarza. WKK (Władysław Kosiniak-Kamysz - red.) po całym dniu spotkań go nie rozpoznał - napisał Stefaniak.

W rozmowie z TOK FM rzecznik ludowców dodał, że były ksiądz nie przedstawił się przed zadawaniem pytań. - Tłumaczę to po ludzku. To było ostatnie z kilkudziesięciu spotkań pod rząd. Potem była konferencja prasowa. Pan prezes zawsze rozmawia z lokalnymi dziennikarzami. Było mnóstwo ludzi, każdy ma prawo być zmęczony. Pan Międlar zadziałał na Ziemowita (Ziemowit Kossakowski, były dziennikarz TVP - red.), z doskoku, na konferencji. Ta sprawa nie ma drugiego dna - wyjaśniał Stefaniak.

Jak dodał, rozmowa, która ma się ukazać na portalu, nie była autoryzowana. - Takiej prośby nie było. Zresztą, to nie był umówiony wywiad. Gdyby pan Międlar próbował się skontaktować z nami przez biuro prasowe czy ze mną osobiście, to na pewno byśmy odmówili - przekonywał rzecznik ludowców.

Podkreślał także, żeby w żadnym wypadku nie łączyć szefa PSL z poglądami Jacka Międlara. - Znacie nas, wiecie doskonale, że Międlar to nie nasza bajka. I nigdy nie będzie - podsumowywał polityk PSL.
Co ciekawe, wywiadu byłemu kontrowersyjnemu duchownemu udzielił już współkoalicjant PSL Paweł Kukiz. Stefaniak nie chciał tego komentować. - Proszę jego pytać. Mamy koalicję w punktach programowych, a od Jacka Międlara stanowczo się się odcinamy - dodał rzecznik ludowców.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (55)
Kosiniak-Kamysz udzielił wywiadu Międlarowi, bo go nie rozpoznał? "Nie ma drugiego dna, Międlar to nie nasza bajka"
Zaloguj się
 • mejerewa

  Oceniono 18 razy 16

  Międlara nie rozpoznał, ale Kukiza chyba kojarzy? I wie kogo wprowadził do sejmu. I wie czym jest faszyzm, homofobia i nacjonalizm. Czyli rozumie, że w pewnym sensie legitymizuje ludzi powiązanych z koalicjantem.

 • marudna.maruda

  Oceniono 14 razy 14

  Dla mnie PSL to jemioła, która od lat pasożytuje na innych partiach i dzięki temu ślizga się w polityce. Ale niezależnie od tego nie widzę powodu, żeby każdy, mniej czy bardziej w politykę uwikłany znał Międlara i potrafił go rozpoznać w grupie obcych sobie ludzi (który polityk zna wszystkich dziennikarzy?).
  Dlaczego Międlar zapragnął wziąć udział w tym spotkaniu i co go skłoniło do zadawania pytań? Nie był to przypadkiem wywiad na zamówienie w celu utrącenia konkurenta?

 • biochemia76

  Oceniono 12 razy 8

  CUDOWNE :-)

  PSL z faszystami ...
  KUKIZ'15: może sie podobać ...

 • kater-11

  Oceniono 9 razy 7

  PSL popiera nazistów ? jak widać na załączonym obrazku . Czy naziści powinni być w nowym sejmie ? to środowisko o określonej orientacji seksualnej ... kościelno -narodowej -nazistowskiej , nigdy nie powinno istnieć w kraju tak zniszczonym przez nazistów.

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 11 razy 7

  Taki gapcio z tego Kosiniaka z Kamyszem. Nawet ja bym poznał tę kreaturę, choć zawsze odwracamy wzrok, kiedy go pokazują.

 • only.win7

  Oceniono 10 razy 6

  Rozmawiał ale się nie cieszył. Kosiniak-Kamysz dryfuje w kierunku pisu, po prostu, wyczuł ze pis wygra i zniszczy do końca polską demokrację, więc już mu nie przeszkadza faszyzm Międlara. Koniunktura, panie.

 • sunzi15

  Oceniono 8 razy 6

  Ciekawe jakie poglady serwowal Kosiniak Miedlarowi,
  jesli wywiad ukazal sie na "jednym z prawicowych portali",
  a nie nadawaly sie do przytoczenia w "Gazecie"?

  Poza tym, czyzby zostal juz sam w PSL
  i nie mial go kto ostrzec?

 • aprilapril

  Oceniono 12 razy 6

  na katolickich ksiezy trzeba uwazac, to przebiegle lotry, a ci wydaleni to szczegolnie.

 • alejagwiazd

  Oceniono 4 razy 4

  Zaloze sie, ze Kamysz wejdzie w koalicje z Kaczorem po wyborach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX