Samodzielne rządy PiS. Reszta stawki daleko w tyle [SONDAŻ]

Ponad 47 procent - na takie poparcie mogłoby liczyć Prawo i Sprawiedliwość, jeżeli wybory odbyłyby się w ostatnich dniach - tak wynika z nowego sondażu dla portalu dorzeczy.pl.

Według nowego sondażu pracowni Estymator dla portalu dorzeczy.pl w parlamencie jesienią znalazłby się cztery ugrupowania. Zdecydowanym liderem jest Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 47,2 procent głosów. Koalicja Obywatelska osiągnęłaby poparcie 27,4 procent.

W parlamencie znalazłaby się też lewica (SLD, Wiosna i Razem) z wynikiem 12,9 proc. Oraz Koalicja Polska (PSL i Kukiz'15) – 6 procent poparcia.

Taki wynik wyborów dałby PiS samodzielną władzę. Ugrupowanie Kaczyńskiego miałoby 249 na 461 mandatów w Sejmie. Koalicja Obywatelska wprowadziłaby do parlamentu 141 posłów, Lewica –53, a Koalicja Polska – 16. Jeden mandat przypadłby mniejszości niemieckiej.

Badanie przeprowadzono w dniach 4–5 września 2019 r.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
Nowy sondaż. Samodzielne rządy PiS. Reszta stawki daleko w tyle
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 7 razy 5

  Danie PiS-owi pełni władzy, zwłaszcza w wyborach demokratycznych, świadomie, to tak jak powierzenie koledze z łózka obok, głosami całej, lub części sali, funkcji ordynatora całego oddziału psychiatrycznego szpitala w Tworkach. To zle zarówno dla nas jak i kolegi. To będzie musiało doprowadzic w niedługim czasie do silnego konfliktu. Taki wewnętrzny konflikt ani sali z której wybrano ordynatora, ani całemu szpitalowi dobrze nie wrózy. W Unii Europejskiej po zmianach, juz ustawia się kolejka chętnych po nasze pieniądze, odebrane za odchodzenie od zapisów traktatowych i wartości Unii, które łamiemy. Dla Europy, nawet 98% zwycięstwo jak w czasach PZPR, nie daje PiS-owi zadnych kompetencji do łamania prawa, zasad demokracji, trójpodziału władzy, niszczenia sądów i organizacji pozarządowych. Zadne pokrętne tłumaczenia Ziobry, Kaczyńskiego, Dudka i Morawieckiego w Brukseli nie odniosą skutku. Ta druga, normalna Polska ma obrońców w zapisach traktatowych, w póki co jeszcze konstytucji, nie zmienionych jeszcze ustawach i zachodnich politykach. Po epoce Trumpa, moze juz za 2 lata USA tez nas opuszczą, staniemy się toksycznym koalicjantem, osamotnionym w Europie.

 • 1ja002

  Oceniono 2 razy 2

  Na 461 mandatów w Sejmie???
  Ludzie, ogarnijcie się!

  Nie widzę też informacji ile % badanych było niezdecydowanych. A to głównie elektorat wahający się między KO i Lewicą.

 • pn-ski

  Oceniono 4 razy 2

  Kaczynski moze spac spokojnie. Udalo mu sie lapówkami i obietnicami zdemoralizowac wiekszosc wyborcza.
  Tylko u nas zdemaskowany zlodziej wchodzac na sale sejmowa dostaje owacje na stojaco.Nowy etos prawdziwego polaka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX