Michał Kamiński recenzuje przemówienie prezesa Kaczyńskiego: Znów oderwał się od rzeczywistości

Według Michała Kamińskiego "przepych" konwencji PiS w Lublinie może jej zaszkodzić. - Brak pokory, który się z tego przebijał, może demobilizować wyborców tej partii - podkreślił były polityk Prawa i Sprawiedliwości. Kamiński w Poranku Radia TOK FM pokusił się też o krótką recenzję sobotniego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego.

W sobotę w Lublinie odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński przedstawił swój "hat-trick", czyli zapowiedź wyższych płac, podwójną trzynastą emeryturę oraz równe dopłaty dla rolników. Według Michała Kamińskiego, posła PSL-UED i kandydata do Senatu, prezes PiS zdaje sobie sprawę, że większość parlamentarna PiS wcale nie jest przesądzona. - Kaczyński zna się na ordynacji wyborczej. Teraz będą w stanie zrobić wszystko, żeby władzy nie oddać. Tu jest moja obawa - mówił gość Poranka Radia TOK FM.

Jak dodawał, przemówienie Kaczyńskiego świadczy też o tym, że szef partii rządzącej "znów w swoim myśleniu o Polsce odrywa się od rzeczywistości". - Podkreślając związek partii z Kościołem katolickim, w dniu, w którym zostaje opublikowany sondaż, gdzie Kościół ma najmniejsze w dziejach zaufanie Polaków, moim zdaniem popełnia błąd - ocenił były polityk PiS. W jego opinii "przepych" konwencji w Lublinie może zaszkodzić rządzącym. - Taki brak pokory, który z tego przebijał, wcale nie działa mobilizująco na wyborców PiS. A może zmobilizować wyborców opozycji - przekonywał kandydat do Senatu. 

"PiS może nie mieć większości"

Dominika Wielowieyska pytała Kamińskiego o najnowsze sondaże, które dają PiS między 42 a 47 procent poparcia w nadchodzących wyborach. - Jednak PiS pomimo wielkich pieniędzy, wsparcia mediów, propagandzie, 500 plus, w dalszym ciągu nie ma większości Polaków za sobą - odpowiadał Michał Kamiński. 

Jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość "nie ma szans" na większość 2/3 w Sejmie, która pozwalałaby zmienić konstytucję. - Może o parę mandatów przeskoczyć większość do rządzenia, czyli 231 mandatów. Do tego w Senacie każdy mandat będzie na wagę złota - ocenił poseł. 

Kamiński przypomniał też sytuacją z wyborów w 2015 roku, kiedy wygrało PiS. - Metoda d'Hondta promuje zwycięzców. W ostatnich wyborach w 2015 roku w 11 okręgach wyborczych o tym, że PiS wziął dodatkowe mandaty, decydowało od 50 do 2000 głosów. Ja to policzyłem. O wyniku wyborczym w skali kraju 40 parę tysięcy ludzi w całym kraju zdecydowało, że PiS osiągnęło samodzielną większość. Każdy głos będzie się liczył - przekonywał Kamiński. 

W ocenie posła PSL-UED każdy, kto nie chce większości PiS, "musi trzymać kciuki za realnie jak najwyższy wynik PO, Lewicy i PSL". - To jest w interesie każdego, niezależnie od sympatii i antypatii do partii opozycyjnych. PiS ma poparcie na poziomie 45 procent, a trzy partie pozostałe partie razem mają 47 procent. Przewaga PiS przestaje być przewagą. Ważne, żeby te 47 procent opozycji przełożyło się na mandaty w okręgach wyborczych. Każdy może zadecydować o wyniku wyborów - podkreślał Michał Kamiński. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (48)
Michał Kamiński w TOK FM
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 21 razy 13

  Jaka pokora? Przecież on nigdy pokorny nie był. Wszystko z dużą pompą- pogrzeb na Wawelu, miesięcznice, konwencje.
  Dlaczego nikt nie pyta oficjalnie o smoleńskie śledztwo i jego efekty? Wszak był to sztandarowy powód, dla którego PiS objęło władzę. Mnóstwo pieniędzy poszło na badania i ekspertów, wiele osób było obrażanych i oskarżanych, więc gdzie podsumowanie? Cztery lata to za mało, a Antoni znowu ukryty... A gdzie wrak?

 • milarama

  Oceniono 21 razy 9

  Jeśli PiS zdobędzie większość konstytucyjną, to po nas! Wszyscy na wybory.

 • tetradrachma

  Oceniono 12 razy 4

  Michas, puknij się ty w te puste kiepełe, Kaczyński, wygrane wybory ma już w karmanie ! Suweren wi, że Un, to obrońca naszych polskich granic, defensor fide czyli matki naszej, czystości rasy Polan, ich "morale", noinajwazniejsze …...zagorzały przeciwnik Żydów.

 • dert4

  Oceniono 19 razy 3

  według Miśka to PiSu już dawno nie ma.
  Napisał książkę Koniec PiSu, czy nie napisał ?

 • chonorowy_dafca_moczu

  Oceniono 17 razy 3

  Ta łysa pała wespół z Morozowskim jest autorem wiekopomnego dzieła pt "Koniec Pisu".LOL.

 • Tadeusz Molenda

  Oceniono 6 razy 2

  Postawił na złego konia teraz biadoli ,jak był w PiS piał z zachwytu .

 • yenk

  Oceniono 12 razy 2

  Mnie Kaczyński zmotywował. Zagłosuję na Lewicę, a jak się będzie ślizgać po progu przed wyborami, to oddam głos na KO. Dość pochwały dla nieuctwa.

 • myciel66

  Oceniono 14 razy 2

  Kaczor to szkodnik, warchoł -konstytucja to tylko taka książeczka, paranoik smoleński, z fobią na dopadnięcie Tuska. te miliardy, z naszej kieszeni, podarował tylko, żeby tą fobie i paranoję zrealizować. Prowadzi kraj do przepaści. Hitlera paranoja kosztowała świat wiele milionów istnień i olbrzymie straty materialne. Ci co głosują na kaczora biorą udział w chocholim tańcu, który wcześniej czy ppóźniej zakończy się katastrofą. Mateusz 12.25 "Każde królestwo, które rozdziera niezgoda, zostanie zrujnowane." Jeżli ktoś kogoś przekupuje, to tylko dla zrealizowania niecnego celu. Jeżeli stosuje nachalną propagandę - TVP - to po to, żeby przykryć kłamstwo. Bo paranoja JK najbardziej dotknie biednych, ciebie, twoje dzieci i wnuki. Jak chory jest ten człowiek, jeżeli zaprzepaszcza przyszłość Polski dla realizacji swojej paranoi. Nie pozwólmy mu na to!!!

 • hen.wlo

  Oceniono 1 raz 1

  Czytam poniższe komentarze i widzę, że zaślepieni udają nie dostrzegać ,co wyrabiał rząd Tuska przez poprzednie dwie kadencje.. Z jakich nieudaczników składał się wtedy rząd. Weżmy ministra Rostkowskiego. Przed Komisją Sejmową ,tak jak jego pryncypał , obnażyli wyjątkową niekompetencje i absolutny swój brak chęci do rzetelnego wykonywania obowiązków, jakie nakładało sprawowanie urzędów państwowych. To jest niedopuszczalne, żeby Premier i minister finansów nie orientowali się w możliwościach finansowych państwa. Ich "pieniędzy nie ma i nie bedzię" na udźwignięcie programu 500 + powiedziało wszystko . Obrażanie Kaczyńskiego i PiSu pokazuje
  że nawet wyciek wielu set miliardów z kasy Państwa się nie liczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX