Jacek Sasin: Nie widzę sensu debaty Kaczyńskiego z Kidawą-Błońską

- Nie widzę sensu debaty Jarosława Kaczyńskiego z Małgorzatą Kidawą-Błońską - stwierdził we wtorek wicepremier Jacek Sasin. Jego zdaniem Kidawa-Błońska nie jest realnym liderem Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz wideo

Wicepremier Jacek Sasin został zapytany we wtorek w Polsat News, dlaczego prezes PiS Jarosław Kaczyński nie chce się zgodzić na debatę z kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzatą Kidawą-Błońską. - Trudno debatować z panią Kidawą-Błońską, kiedy nie jest żadnym realnym kandydatem na premiera, żadnym realnym liderem, a przede wszystkim Platforma Obywatelska i partia Grzegorza Schetyny nie mają żadnego realnego programu - powiedział wicepremier.

Jak dodał: "Nie widzę sensu takiej debaty. Szkoda na nią czasu". Za to propozycje wyborcze przedstawione przez Koalicję Obywatelską określił jako "program, który jest na chwilę".

- Parę tygodni temu mieliśmy program Platformy, był sześciopak Schetyny. Szybko bardzo Platforma o nim zapomniała. O tym programie też zapomni przed wyborami, najpóźniej po wyborach. Gdyby wygrała wybory, to na pewno nie będzie tego programu realizować - mówił Sasin.

Wicepremier podkreślił, że zamiast na debatę z Kidawą-Błońską PiS woli wykorzystać czas na "rozmowy z Polakami". - Z tej debaty z Polakami, naszymi wyborcami dużo więcej wynika - zaznaczył. Jego zdaniem ewentualna debata z kandydatką KO na premiera byłaby pełna "inwektyw, fake newsów, nieprawdziwych informacji i pozbawiona merytorycznej rozmowy".

Małgorzata Kidawa-Błońska, podobnie jak Jarosław Kaczyński są liderami list do Sejmu w Warszawie, choć według początkowych informacji, liderem w stolicy miał być Grzegorz Schetyna. Ostatecznie szef PO otworzy listę we Wrocławiu. 

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM