Jacek Sasin: Nie widzę sensu debaty Kaczyńskiego z Kidawą-Błońską

- Nie widzę sensu debaty Jarosława Kaczyńskiego z Małgorzatą Kidawą-Błońską - stwierdził we wtorek wicepremier Jacek Sasin. Jego zdaniem Kidawa-Błońska nie jest realnym liderem Koalicji Obywatelskiej.

Wicepremier Jacek Sasin został zapytany we wtorek w Polsat News, dlaczego prezes PiS Jarosław Kaczyński nie chce się zgodzić na debatę z kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzatą Kidawą-Błońską. - Trudno debatować z panią Kidawą-Błońską, kiedy nie jest żadnym realnym kandydatem na premiera, żadnym realnym liderem, a przede wszystkim Platforma Obywatelska i partia Grzegorza Schetyny nie mają żadnego realnego programu - powiedział wicepremier.

Jak dodał: "Nie widzę sensu takiej debaty. Szkoda na nią czasu". Za to propozycje wyborcze przedstawione przez Koalicję Obywatelską określił jako "program, który jest na chwilę".

- Parę tygodni temu mieliśmy program Platformy, był sześciopak Schetyny. Szybko bardzo Platforma o nim zapomniała. O tym programie też zapomni przed wyborami, najpóźniej po wyborach. Gdyby wygrała wybory, to na pewno nie będzie tego programu realizować - mówił Sasin.

Wicepremier podkreślił, że zamiast na debatę z Kidawą-Błońską PiS woli wykorzystać czas na "rozmowy z Polakami". - Z tej debaty z Polakami, naszymi wyborcami dużo więcej wynika - zaznaczył. Jego zdaniem ewentualna debata z kandydatką KO na premiera byłaby pełna "inwektyw, fake newsów, nieprawdziwych informacji i pozbawiona merytorycznej rozmowy".

Małgorzata Kidawa-Błońska, podobnie jak Jarosław Kaczyński są liderami list do Sejmu w Warszawie, choć według początkowych informacji, liderem w stolicy miał być Grzegorz Schetyna. Ostatecznie szef PO otworzy listę we Wrocławiu. 

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
Jacek Sasin: Nie widzę sensu debaty Kaczyńskiego z Kidawą-Błońską
Zaloguj się
 • zmudzin_jozef1

  Oceniono 5 razy 3

  Jedno jest pewne, trzymanie na tak ważnym stanowisku tego Sasina jest całkowicie bez sensu.

 • marudna.maruda

  Oceniono 3 razy 1

  Sasi, słynący z wielu fascynujących wypowiedzi, nie widzi sensu w debacie Kaczyński- Kidawa- Błońska. A może się boi? Bezzębny starzec kontra elegancka, elokwentna, uśmiechnięta kobieta.... Chyba że dla prezesa wzorem kobiety pięknej i mądrej jest Szydło oraz Mazurek. To rozumiem, że chce z ideałami debatować. Zwłaszcza, że te ideały spijają każde słowo z ust polskęzbawcy, a Kidawa- Błońska może być mniej wrażliwa na prezesi urok...

 • stef0909

  Oceniono 2 razy 0

  Nie widzę sensu zapraszać tego pryszczatego taliba!

 • teraz8

  Oceniono 2 razy 0

  Przemówił Sasin, mąż stanu o mocnej, wyrazistej twarzy...tylko mało wyrazistym językiem..

 • chri-s48

  Oceniono 2 razy 0

  Sasin od czasu zdjęcia z niego klątwy Kaczyńskiego za zorganizowanie wylotu do Smoleńska okazał się bardzo rozmowny i operatywny. Stał się zwykłą wazeliną za zezwolenie Nowogrodzkiej jego powrotu do polityki i nadrabiając miną posługuje się tak wynaturzonymi mądrościami jakie mogą lęgnąć się tylko w głowie człowieka o niskiej złożoności poznawczej - po prostu człowiek ze słowotokiem w ustach od wyjaśniania wszystkiego co partia PiS nabroi.

 • miqlec

  Oceniono 1 raz -1

  No pewnie że nie ma sensu. Nadprezes już na samą myśl się tak zestrachał, że pewnie bielizna do prania. I po co mu to?

 • zbag19

  Oceniono 1 raz -1

  prezes, co by się o nim nie mówiło, jest rozsądnym politykiem, pamiętna debata z Donaldem Tuskiem wiele go nauczyła. Zdaje sobie dobrze sprawę z dużej różnicy między p. Kidawą Błońską a nim. Lepszy jest taktyczny unik niż błazenada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX