Paweł Kukiz chciałby koalicji z PiS. Ale przyznaje, że Koalicję Polską "Prawo i Sprawiedliwość chce po prostu zabić"

Lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz powiedział, że nie może wykluczyć przyszłej koalicji z PiS, ale - jak ocenił - obecnie Prawo i Sprawiedliwość robi wszystko, by taką sytuację wykluczyć. Jak stwierdził w Radiu Zet, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego to "partia arogancka i bufoniarska, która przeskoczyła w pysze PO w jej największych wzlotach pychy".
Zobacz wideo

Paweł Kukiz i znaczna część działaczu ugrupowania Kukiz'15 w wyborach parlamentarnych startują z list stworzonej przez PSL Koalicji Polskiej. Polityk-muzyk wcześniej o współpracy wyborczej rozmawiał też z Jarosławem Kaczyńskim

Lider Kukiz' 15 w rozmowie w Radiu Zet podkreślił, że od czterech lat mówi, że gdyby doszło do takiej sytuacji, że jego ugrupowanie jest "języczkiem u wagi", czyli albo jedna, albo druga opcja go potrzebuje, to wtedy będą starać się podjąć decyzję racjonalną. - A racjonalna decyzja to taka, że będziemy szukać takiego partnera, który da większą gwarancję spełnienia postulatów obywatelskich - stwierdził lider Kukiz'15.

Paweł Kukiz dopytywany, czy nie wyklucza koalicji z PiS albo Koalicją Obywatelską, odpowiedział: "tak, ale Prawo i Sprawiedliwość robi obecnie wszystko, by taką sytuację wykluczyć". Ocenił, że PiS to jest "partia arogancka, partia bufoniarska, partia, która przeskoczyła w pysze PO w jej największych wzlotach pychy".

Czytaj też: Jak zostać członkiem komisji wyborczej? Na zgłoszenia zostało mało czasu. Zarobić można kilkaset złotych>>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM