Kukiz jedno, a Kosiniak-Kamysz drugie. Różnica zdań między liderami w sprawie koalicji z PiS

- Nie wyobrażam sobie koalicji z Prawem i Sprawiedliwością po wyborach. Nie da się zawiązywać koalicji politycznej z kimś, kto chce cię wyeliminować z życia publicznego - zadeklarował Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaledwie wczoraj jego wyborczy sojusznik - Paweł Kukiz - mówił, że koalicji z PiS nie wyklucza.
Zobacz wideo

Władysław Kosiniak-Kamysz pytany był o wypowiedź Pawła Kukiza w TVP1. Obaj politycy wspólnie idą do wyborów, w ramach stworzonej przez ludowców Koalicji Polskiej. Kukiz w Radiu Zet nie wyklucza powyborczej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Kosiniak-Kamysz stwierdził, że taka interpretacja wypowiedzi Kukiza jest "trochę zmanipulowana", bo - jak zaznaczył - lider Kukiz'15 mówił o rozmowie dotyczącej swoich postulatów ze wszystkimi partiami.

- Paweł Kukiz jest wierny swojemu postanowieniu: nawet jeśli ktoś będzie ze skrajnej lewicy, prawicy - jak będzie chciał przyjąć jego postulaty dotyczące jednomandatowych okręgów wyborczych, ordynacji mieszanej, dnia referendalnego i sędziów pokoju to będzie z nim rozmawiał i będzie z nim nad tymi projektami pracował - to jest wierność idei, a co innego, jeśli chodzi o związanie współpracy i koalicji - tłumaczył szef Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

I zadeklarował, że PSL wyklucza możliwość koalicji z PiS po wyborach. - Nie wyobrażam sobie takiej koalicji, bo nie da się zawiązywać koalicji politycznej z kimś, kto chce cię wyeliminować z życia publicznego, a takie zdanie padło z ust pani (byłej) rzecznik Beaty Mazurek i myślę, że ta doktryna do dzisiaj obowiązuje w partii rządzącej - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Czytaj też: Władysław Kosiniak-Kamysz: Jesteśmy partią pokoju, PiS jest partią wojny. Nie możemy być w koalicji>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
PSL-Kukiz'15. Różnica zdań ws. koalicji z PiS
Zaloguj się
 • ruban

  Oceniono 2 razy 0

  Tylko Kukiz i DECENTRALIZACJA:

  Należy:
  1. Wprowadzić JOW-y z możliwością odwołania wybranych posłów w trakcie kadencji. Procedura odwołania powinna uwzględniać wynik wyborczy (im lepszy tym trudniej odwołać). Taki sposób wyboru powoduje, że wybrany zależmy jest od wyborcy, a nie od SZEFA partii i odporny na naciski lobbystów.

  2. Wprowadzić DECENTRALIZACJĘ zarządzania i finansowania państwa. Taki system ogranicza korupcję dlatego, że kontrola społeczna jest „bliżej” możliwych patologii.
  Instytucje centralne ograniczone są do działań kontrolnych, a nie decyzyjnych – czyli są zainteresowane w łapaniu przekrętów (nic na tym nie tracą). Poza tym brak „dojnych krów” - trudno okradać samego siebie.
  Decentralizacja zmniejsza też administrację centralną, a tym samym ilość urzędników na poziomie lokalnym „obsługujących” centralę.

  3. Oba w/w punkty powodują, że ludzie utożsamiają się ze swoim „heimatem” i tworzy się Społeczeństwo Obywatelskie – oczywiście z czasem !!!

  4. Jak powinien wyglądać np: 10-cio miejscowy JOW – 3-4 miejsca są zarezerwowane dla partii, które uzyskały najlepsze wyniki w okręgu w ostatnich wyborach, 2 miejsca dla stowarzyszeń lokalnych (ta sama zasada), pozostałe (5-4) dla osób, które uzyskały najwięcej podpisów przed wyborami.

  5. Muszę dodać, że zasada wyboru w TYM przypadku to jeden z dziesięciu – czyli jest JEDEN wygrany. Ilość miejsc w JOW-ie to oczywiście sprawa do uzgodnienia.
  Ważna rzecz – żeby kandydować w JOW-ie trzeba być jego WIELOLETNIM mieszkańcem – czyli nie ma „spadochroniarzy'.

  6. Taki system premiuje indywidualności i lokalnych liderów – co powoduje napływ do polityki nowych twarzy i co najważniejsze uodparnia posłów na naciski wodzów partii i lobbystów.

  7. P.S. Pytanie: Czym się różni PiS od P.O. ??

  PiS uważa ludzi za durni, których można kupić, a P.O uważa ludzi za durni, których można sprzedać.
  Najgorsze jest to że oba te ugrupowania mają rację.

 • wiejski.empedokles

  Oceniono 4 razy -2

  Ta "koalicja" jest najlepszym co mogło się przytrafić. Dla dobra pozostałych, bo zmiecie ze sceny zarówno dotychczas niezatapialny psl jak i zaburzonego psychicznie alkoholika z neonazistami. Oszołomy przeszły na stronę PiS, więc koalicyjne 8 proc będzie niełatwo wyszarpać. Wieś nie wierzy Kosiniakowi, który nie ma z nią nic wspólnego. Z resztą elektorat wiejski jest propisowski, twardy elektorat psl z konieczności wymarł. A jeszcze te piękne przemówienia Kukiza, że dla niego najważniejsze są i zawsze były JOW-y xD chyba joby, panie Pawle po czterech latach nicnierobienia w tej sprawie, no ewentualnie znowu piąteczek pana poniósł. Bardzo mnie raduje ta ich zbiorowa kompromitacja i żałosne próby udowodnienia wszystkim, że oni zawsze do siebie pasowali xDD Czego to menda dla pieniędzy nie zrobi. Więcej tego! Zapraszajcie ich wszędzie i pytajcie o ten egzotyczny konglomerat ile wlezie. Coś nam musi przecież sprawiać radość przed być może ostatnimi wolnymi wyborami III RP.

 • stork40

  Oceniono 3 razy -3

  hahahahaha koalicja na miarę możliwości chłopków i ............ (nie wiem jak ich nazwać)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX