Kidawa-Błońska obiecuje obniżkę składki na ZUS małym firmom. "Zyskacie prawie 2,5 tys. zł"

Ludzie pracy muszą być szanowani i doceniani - ci, którzy ją wykonują, ale także ci, którzy ją dają, bo jedni i drudzy są od siebie zależni i muszą współdziałać - mówiła kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska podczas sobotniej konwencji KO w Poznaniu.
Zobacz wideo

Kandydatka tego bloku na premiera złożyła kilka nowych obietnic małym i średnim przedsiębiorcom.- Obniżymy składki na ZUS małym firmom, będą liczone od pensji minimalnej. Zyskacie prawie 2,5 tys. zł. Jeżeli płacicie podatek CIT, a wasze firmy rosną szybciej niż gospodarka, to będzie będzie płacić niższy podatek. Będą pieniądze na inwestycje. Skończymy z uciążliwymi kontrolami, tam gdzie to możliwe, będą odbywać się elektronicznie - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska. 

Kandydatka KO na premiera podziękowała małym i mikroprzedsiębiorstwom za to, że tworzą w całym kraju ponad 4 miliony miejsc pracy. - To jest naprawdę potęga, a ludzie pracy muszą być szanowani i doceniani - ci, którzy ją wykonują, ale także ci, którzy ją dają, bo jedni i drudzy są od siebie zależni i muszą współdziałać. To wy jesteście także sercem gospodarki i siłą polskiej gospodarki - powiedziała Kidawa-Błońska.

Przekonywała, że zdrowa gospodarka to nie "słupki na kartce i prezentacja danych w programie telewizyjnym". - Gospodarka to właśnie miejsca pracy i pensja w kieszeni na koniec miesiąca. Gospodarka to marzenie o przyszłości naszych dzieci i o lepszym życiu, a w samym sercu są małe firmy, małe przedsiębiorstwa i ludzie, którzy z odwagą i optymizmem podejmują ryzyko, by te firmy założyć i prowadzić - wskazywała wicemarszałek Sejmu. - I nie można im mówić, że się do tego nie nadają - zaznaczyła.

Zadeklarowała, że jest po stronie wszystkich tych, którzy chcą założyć własną firmę oraz tych, którzy chcą znaleźć dobrze płatną pracę, żeby zapewnić rodzinie dobre życie. - Jeżeli wstajecie o świcie, żeby zbudować firmę i pracujecie od rana do wieczora, to także jestem po waszej stronie. Jeżeli wspieracie się zasiłkiem ale chcecie zapracować na lepszą szansę w życiu, to tym bardziej jestem po waszej stronie - podkreślała Kidawa-Błońska. - Współpraca, a nie kłótnie - to jest nasz cel - dodała.

Obietnice te - to odpowiedź Koalicji Obywatelskiej na niedawną deklarację Prawa i Sprawiedliwości, które chce obniżyć ZUS dla małych i średnich firm. Tak by składka ta była liczona - w ich przypadku - od dochodu.

DOSTĘP PREMIUM