Kaczyński w Łodzi: PiS stoi na straży rodziny i normalności

Dziś trwa atak na polską rodzinę, zmierzający do tego, by podważyć jej istotę i uczynić jednym z możliwych rozwiązań; mówimy: tolerancja - tak, ale afirmacja wszystkiego, co komukolwiek do głowy przyjdzie - nie - powiedział na konwencji w Łodzi prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz wideo

Prezes PiS przekonywał, że "dziś trwa atak na polską rodzinę, trwa atak, który zmierza do tego, by jej istotę podważyć, by uczynić ją co najwyżej jednym z możliwych rozwiązań". - Nie tym najlepszym, bo przecież niby jest obciążona mnóstwem wad, niby godzi w prawa w szczególności kobiet i dzieci, jest sferą patologii. Tak mówią jej przeciwnicy - mówił.

- Oczywiście nie ma takiej instytucji społecznej, która jest doskonała, ale nie ma też takiej instytucji społecznej, która tak przyczyniłaby się do stworzenia najbardziej życzliwej człowiekowi cywilizacji w dziejach świata - cywilizacji chrześcijańskiej. A nasza rodzina, czy to się komuś podoba, czy nie, wyrasta z chrześcijaństwa - podkreślił Kaczyński.

- My jesteśmy tolerancyjni, to jest cecha naszego narodu i to jest cecha także naszej formacji. Ale mówiłem już: tolerancja - tak, ale afirmacja wszystkiego, co komukolwiek do głowy przyjdzie - nie - dodał prezes PiS. - Ja to mówię po to, by zapewnić, że PiS stoi na straży polskiej rodziny, stoi i będzie stało - podkreślił Kaczyński.

PiS pokazał program

PiS opublikował w sobotę na swojej stronie internetowej program wyborczy pod tytułem "Polski model państwa dobrobytu". Ponad 200-stronnicowy dokument podzielony jest na rozdziały poświęcone m.in. polityce społecznej i ochronie zdrowia, edukacji, ochronie środowiska i polityce zagranicznej.

Na pierwszych stronach programu przypomniano szlagierowe programy i obietnice PiS, w tym podniesienie płacy minimalnej, modernizacja armii, "bez PiT dla młodych", obniżka CiT czy 13 emerytura.

Pierwszy rozdział poświęcony jest wartościom i zasadom partii, drugi rozdział zatytułowano: "Diagnoza. Od postkomunizmy do polskiego modelu nowoczesnego państwa dobrobytu".

Główny i największy rozdział to Państwo, który jest podzielony na podrozdziały takie m.in. jak: polityka społeczna i ochrona zdrowia, rozwój - zrównoważony i autonomiczny z aktywną rolą państwa; przyszłość edukacji i sportu, troska o wieś i rolnictwo, ochrona środowiska, polityka zagraniczna i obronna.

Czwarty rozdział to Wyzwania, czyli wolność, solidarność i godność, tożsamość.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Kaczyński w Łodzi: PiS stoi na straży rodziny. Stoi też na straży normalności
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 4 razy 2

  To co wygaduje Kaczyński jest albo objawem destruktywnego działania alkoholu i dopalaczy na korę mózgową, albo wynikiem dwubiegunowej choroby kolana. Przypisywanie kościołowi katolickiemu stworzenia najbardziej zyczliwej człowiekowi cywilizacji w dziejach świata, cywilizacji chrześcijańskiej, to tak ohydne kłamstwo, ze nawet nie chce się tego tłumaczyc. To jest taka sama ,,prawdziwa prawda,, jak ta, ze bóg stworzył człowieka. To człowiek stworzył sobie boga i uczynił z niego byt urojony. Kaczyński, stary komunista, powinien słyszec o świętej inkwizycji,
  o wojnach krzyzowych, o Giordano Bruno, krwawych mordach na mieszkańcach plemion Ameryki Południowej. W przebłysku trzezwości umysłu powinien przypomniec sobie o setkach milionów dolarów wypłacanych przez tą najbardziej zyczliwą instytucję chrześcijańską w dziejach ludzkości, tysiącom dzieci zgwałconych przez funkcjonariuszy tej instytucji. Okazac współczucie milionom kobiet na całym świecie gnębionym przez kościół katolicki. Tylko ze jak samemu jest się mizoginem to trudno to wypowiedziec, chyba ze sondaze pokazą ze to da mu zwycięstwo, to będzie pluł jadem na Rydzyka i Miodową. Taka nędzna i zakłamana kreatura jest z tego pospolitego oszusta i hochsztaplera z Zoliborza. Wyślijmy go w pazdzerniku na emeryturę, dla naszego dobra.

 • zmudzin_jozef1

  Oceniono 5 razy 1

  Niestety - ten gangsterski łobuz Kaczyński chwycił i łodzian za spodenki.

 • marudna.maruda

  Oceniono 5 razy 1

  Czy ten człowiek nie mógłby stanąć na straży rodziny, noszącej jego geny? Ja sobie nie życzę, żeby mojej rodziny bronił i znam wiele rodzin, które potrafią same sprostać temu zadaniu. I nie boimy się, że LGBT nas "zarazi". Bardziej boimy się księży, szerzących "misję" wśród dzieci, ale przed tym prezes bronić nie zamierza, a nawet przeciwnie, zawsze stanie po stronie kk.

  "Polski model państwa dobrobytu"- brzmi wspaniale. Rozumiem, że wszystkim nam będzie równie komfortowo, jak prezesowi. Żadnych tam kolejek do lekarza, żadnego oczekiwania na miejsce w szpitalu i operację, żadnego martwienia się o rachunki, kredyty, środki transportu... Jakież to źródło finansowania nam zwyczajny poseł wskaże, który zaspokoi wiecznie niepracujących, pracujących za grosze, zatrudniających innych, a jeszcze pozwoli na nieograniczone loty, beztroskie rozbijanie aut, budowanie pomników oraz wież wielkich i malutkich?

 • eski57

  Oceniono 4 razy 0

  Otóż każdy rodzi się mężczyzną albo kobietą. Różnica jest bardzo łatwa do ustalenia już na poziomie komórkowym. Już na poziomie komórki kobiety i mężczyzny łatwo ustalić, co jest czyje”– I Dalej nie wyjaśnili , czy prezes NIE powiedział , że średnio 4 na 100 mężczyzn rodzi się jako homoseksualiści 3 na 100 kobiet jako lesbijki ? ! - TO jego Ulubiony J P 2 – teraz święty umieścił w Katechizmie w 1992 roku pod poz 2358 napisane jest ; Znaczna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej; dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji ! Dobrze by było , żeby ktoś bliski odradził jemu zabierania głosu w sprawie RODZINY , bo się Ośmiesza !

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy -1

  Kto zaplaci za tamte 8 lat bezholowia, perwsze rachunk zaczynaja splywac w postaci obesr... rzeki, kolejne w drodze. My zaplacimy bo potrafiimy zarobic, jednak zasadne pytanie - po co placic?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX