Ojciec prezydenta Dudy: Raz próbowałem wejść w biznes. Straciłem równowartość "malucha"

Związki partnerskie bez zmian, sankcje wobec Rosji utrzymane i... więcej reklam promujących zdrowy tryb życia w TVP - w czasie debaty TOK FM Usłysz Swojego Posła w Krakowie profesor Jan Duda, kandydat PiS do Senatu, przedstawił swoje poglądy.
Zobacz wideo

Profesor Jan Duda, kandydat PiS do Senatu, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy, brał udział w debacie TOK FM z cyklu Usłysz Swojego Posła w Krakowie. Przekonywał, że w temacie związków partnerskich nie należy niczego zmieniać. - To zapisano w konstytucji, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. O co chodzi właściwie? Ludzie utrzymujący więzi partnerskie i uczuciowe nie mają żadnych przeszkód uzyskiwania informacji o stanie zdrowia, czy mieszkania razem – mówił prof. Duda.

Sprawą Polskiej Fundacji Narodowej i wydatkami na średnio skuteczne akcje PR powinna zająć się prokuratura? - Myślmy o skali. Z kraju wyprowadzono 260 mld zł przez nie dopilnowanie akcyzy i podatku VAT. I za to nikt konsekwencji nie poniósł. Nimi się powinna zająć prokuratura – odpowiadał ojciec prezydenta.

Jego zdaniem faktycznie przez lata dokonano zaniedbań w promocji naszego kraju. - Panowała ideologia wstydu, że jesteśmy gorszym członkiem społeczności europejskiej – mówił prof. Jan Duda i zdradził swoje sposoby na lepszą promocję Polski za granicą. - Tu potrzebne są pieniądze. Wydaje się książki, wykupuje artykuły. Trzeba promować nasze osiągnięcia, także te gospodarcze. Na przykład można wyprodukować takie kartoniki z informacją o tym, czym możemy się pochwalić. Można je umieścić w hotelach czy innych miejscach, gdzie jest dużo cudzoziemców – opowiadał Duda.

Kandydat PiS przedstawił też swoje pomysły na poprawienie sytuacji w ochronie zdrowia. Jego zdaniem trzeba między innymi "wzmocnić działania w kierunku profilaktyki zdrowotnej". - TVP powinna nadawać reklamy, w czasie największej oglądalności, które będą promowały zdrowy tryb życia – wskazywał prof. Duda.

Według profesora Jana Dudy, sankcje wobec Rosji powinny być utrzymane. Tylko, że należy "rozróżnić polityków od społeczeństwa". - Bo naród rosyjski trzeba szanować. Sankcje muszą być ukierunkowane na odpowiedzialnych za łamanie prawa międzynarodowego. Trzeba szukać też pomostów do współpracy, na przykład w dziedzinie kultury – mówił ojciec prezydenta Andrzeja Dudy.

W czasie debaty TOK FM wyznał także, że nie ma głowy do biznesu. - Raz zainwestowałem na giełdzie dzień przed krachem. Straciłem oszczędności ze stażu zagranicznego, równowartości "malucha". Nie posiadam zdolności biznesowych, ale bardzo pochwalam je u innych – zdradził prof. Jan Duda.

Posłuchaj całej debaty - możesz to zrobić wygodnie w Aplikacji TOK FM

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (158)
Jan Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 43 razy 43

  Sam do "wejścia w biznes" nadaje się jak krowa do filharmonii, więc teraz chce urządzać życie i dyktować warunki "robienia biznesu" tym, którzy do tej pory sobie świetnie radzili. Co by tu jeszcze spieprzyć, panowie?

 • klamtusek

  Oceniono 28 razy 26

  Kiedy ultrakatol i pisowiec nie gada głupot?
  Gdy nie porusza ustami.

 • apw1964

  Oceniono 23 razy 21

  Profesor wydziału zarządzania okazał się, jak sam stwierdził, niekompetentny w zarządzaniu. No to została już tylko polityka.

 • zd46

  Oceniono 21 razy 21

  No i cud nad cudy, teraz biznes sam się przyczołgał do Dudaków a szedł, szedł cierpliwie przez PRL.Tam zdobywali szlify naukowe i patrzcie państwo jak się wyżarli. Mamusia to nawet na uczelni w zamian za zdane egzaminy domagała się poparcia syna w wyborach. Filmik krążył w Internecie, nagrany przez studentów. Czyli tak wygląda "biznes człowieka od garbowania skór". Ile Polska straciła na was, jako biznesie? Udział w spółkowaniu i innych benefitach władzy

 • kap_jeden

  Oceniono 26 razy 20

  czyli z błogosławieństwem PiS można kraść dowolnie do kwoty około 260mld :)
  niezły budżet na przekręty został właśnie potwierdzony....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX