PiS z dużą przewagą. PSL pod progiem wyborczym [SONDAŻ]

Najnowszy sondaż przedwyborczy daje partii rządzącej i jej sojusznikom zdecydowaną przewagę nad resztą ugrupowań, które walczą o miejsca w parlamencie. Na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 43 proc. wyborców - wynika z badania publikowanego przez "Gazetę Wyborczą".

 sondażu Kantar dla „Wyborczej” wynika, że aż 75 proc. pytanych jest pewnych, że weźmie udział w wyborach, które odbędą się 13 października. Dziennik przypomina, że przed ostatnimi wyborami - do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się 26 maja - twierdziło tak 53 proc. Ostatecznie frekwencja wyniosła 46 proc.; była najwyższa w wyborach do PE. 

Na Zjednoczoną Prawicę (PiS, Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry) chce głosować 43 proc. respondentów, na Koalicję Obywatelską 30 proc., na koalicję SLD, Wiosny i Razem – 11 proc.. Prawicowa Konfederacja ma  5-proc. poparcie. Natomiast Koalicja Polska, czyli PSL i Kukiz'15 popiera 4-proc. pytanych, co nie daje szans na miejsce w Sejmie. 

Jak informuje "Wyborcza", "w stosunku do sierpniowego sondażu Kantar PiS zyskał 4 pkt proc. i może liczyć na bezpieczną większość w Sejmie, choć nie ma szans na większość konstytucyjną". Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej i Lewicy zostało na tym samym poziomie, PSL stracił 2 pkt, a Konfederacja – 1 pkt. 

Sondaż przeprowadzono w dniach 13-17.09.2019, na próbie 1000 osób. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Sondaż. PiS z dużą przewagą nad KO
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 1 raz 1

  Hura! PiS prowadzi i będzie nam rozdawał, i dobrobyt da wszystkim oraz szczęście w każdej sferze życia. Będzie pięknie, zagraniczni inwestorzy będą się pchali na nas pracować, żeby na wszystkie obietnice wystarczyło, a resztę da Unia, bo przecież nam się należy.
  A PSL- ta jemioła już za długo tkwi w polityce, przesuwając się od koalicjanta do koalicjanta. Jest im wszystko jedno przy kim stoją, byle stanowiska zachować.

 • oko2009

  Oceniono 1 raz 1

  PSL za usiłowanie wprowadzenia do sejmu neofaszystów i sojusznika PiS jakim jest Qukiz15 zostaniu ukarane nie przekroczeniem progu wyborczego.

 • perski_dziadzio

  0

  Rządzili 4 lata realizując wyborcze programowe hasło "Polska w ruinie". Oto obecny PROGRAM PiS:
  Lekarze do Szwecji
  Chorzy na cmentarz
  Kobiety do rodzenia
  Puszcza do tartaku
  Konstytucja do kosza
  Pieniądze do Torunia
  #niechjadą

 • perski_dziadzio

  0

  Koalicja Polska (PSL+Kukiz'15) to twór, który tylko zniechęcił dotychczasowych zwolenników każdego z tych ugrupowań, bo pasują do siebie jak pięść do nosa i garbaty do ściany.

 • matts06

  Oceniono 2 razy 0

  Tylko Lewica, na resztę szkoda czasu.

 • lalaskaa

  0

  a wy pajace nie zapraszacie do swojego gó...anego radia Konrada Berkowicza na debatę i jeszcze nazywacie program " poznaj swojego posła "
  ŻENUJĄCA KOMPROMITACJA I HAŃBA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX