Debaty Kaczyńskiego z Kidawą-Błońską nie będzie. "Byłaby podwójnie jałowa"

Wicepremier Jacek Sasin uważa, że "szkoda czasu" Jarosława Kaczyńskiego i premiera Morawieckiego na przedwyborcze debaty z opozycją. Sasin pytany, czy dojdzie do debaty Jarosława Kaczyńskiego z Małgorzatą Kidawą-Błońską, odpowiedział, że "nie sądzi". - Jak jest o czym rozmawiać, to warto rozmawiać - dodał.
Zobacz wideo

O debatę z Jarosławem Kaczyńskim od kilku tygodni apeluje KO. Wicepremier Jacek Sasin, pytany w "Rzeczpospolitej" o to, czy dojdzie do debaty prezesa PiS z Małgorzatą Kidawą-Błońską stwierdził, że "nie sądzi".  

- Taka debata byłaby podwójnie jałowa. Pani marszałek Kidawa-Błońska nie jest żadnym realnym liderem politycznym, trzeba to sobie powiedzieć i nie udawać, że jest inaczej. Z całym szacunkiem do pani marszałek, bo naprawdę mogę pewną sympatię w stosunku do jej osoby przejawiać, chociaż też mogłaby dużo bardziej odcinać się od niedobrych zachowań swojej partii, związanych np. z hejtem, nie robi tego – szkoda - zaznaczył polityk Prawa i Sprawiedliwości. 

Zdaniem wicepremiera Jacka Sasina nadwyręża to wizerunek Kidawy-Błońskiej i - jak dodał - "trochę buduje taki wizerunek polityki miłości Tuska: z jednej strony uśmiech i sympatia, a za plecami pałka i jak tylko można, to walnie się przeciwnika po głowie w sposób bardzo niesympatyczny". W ocenie Sasina Małgorzata Kidawa-Błońska nie jest "realnym liderem". - Nie będzie premierem, nawet gdyby PO wygrała wybory, wiadomo, że to jest tylko PR-owe zagranie - uważa polityk.

Wicepremier dopytywany o to, czy odbędzie się zatem dyskusja między Mateuszem Morawieckim a Małgorzatą Kidawą-Błońską, Sasin powiedział, że taka debata wyglądałby w ten sposób: "z jednej strony PiS z realnym programem, z realnymi zapowiedziami, z drugiej strony przedstawiciel PO, który rozmawia właściwie nie wiadomo o czym, o sześciopaku, a może o siedmiopaku, czy jeszcze o czymś innym".

Zdaniem Sasina "szkoda na to czasu". - Skupiamy się na codziennych sprawach. Pan premier odbywa codziennie bardzo dużo spotkań z wyborcami w całej Polsce, ja też odbywam, wszyscy się spotykamy, rozmawiamy z ludźmi. To ma dużo większy sens niż puste rozmowy - powiedział wicepremier.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Wybory. Debaty Kaczyńskiego z Kidawą-Błońską nie będzie. "Byłaby podwójnie jałowa"
Zaloguj się
 • jasna0ster

  Oceniono 13 razy 7

  Kaczyński o prostu boi się, bo pani Małgorzata Kidawa Błońska by go wprost w takiej debacie zmiażdżyła

 • musa-kusa

  Oceniono 10 razy 6

  Szkoda czasu na rozmowę z sasinem...

 • valentin1943

  Oceniono 11 razy 5

  Unikanie rozmowy z kobietą jest nieeleganckie i zalatuje tchórzostwem. Nie dziwię się temu, który 13 grudnia przespał do południa ale wielki wojownik stanu wojennego Mateusz chowa się w mysiej dziurze?

 • marudna.maruda

  Oceniono 11 razy 5

  Prezes nie nawykł do debat. On jedynowładca i nikt nie będzie przyćmiewał jego błyskotliwych wypowiedzi. A poza tym, co by oponent nie miał do powiedzenia, zwykły poseł musi mieć zawsze rację. No i kasa... prezes dzieli kasę państwową i nikt nie da więcej, niż prezes naobiecuje. Jeszcze chwila, a w ławach sejmowych posadzi hojnie obdarowywanych księży. A długi będą spłacać kolejne pokolenia.

 • rzydeta

  Oceniono 5 razy 3

  Kaczystowscy lokaje robią karkołomne łamańce, ze stójką na dwunastnicy włącznie, aby tylko wytłumaczyć tchórzostwo mordercy swojego brata i 95 innych osób. Zaś z tym jego przydupasem, pobierającym pensję premiera, nie ma o czym gadać - ten notoryczny łgarz, wielokrotnie skazany za notoryczne kłamstwa, w życiu słowa prawdy nie powiedział. Łgał o tym, że jego bank nie udzielał kredytów frankowych, łgał (i nadal łże) na temat swojego banksterskiego majątku, łgało swojej rzekomej działalności opozycyjnej w wieku 14 lat (o ROTFL-u piątkowy!), łże nieustannie o "dziurze VAT-owskiej - i nadal łgać będzie. Przecież to takie kaczystowskie...

 • stef0909

  Oceniono 9 razy 3

  Pryszczaty oszołom zaszczekał!

 • benek231

  Oceniono 2 razy 2

  No prosze, jeszcze nic konkretnego a Kaczor juz narobil w portki.

 • jahodovy

  Oceniono 4 razy 2

  Kaczyński odważny inaczej po prostu pamięta swoją kompromitację w czasie debaty z Tuskiem.

 • rstipes

  0

  Prezes Polski i Polaków :) Takie cuda to tylko w Polsce :):)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX