Kidawa-Błońska: Skoro prezes PiS nie chce ze mną rozmawiać, to rozumiem, że się boi

Zdaniem kandydatki KO na szefową rządu, unikanie przez Jarosława Kaczyńskiego debaty świadczy o tym, że prezes PiS "boi się". "Debata to rozmowa i przekonywanie do swoich racji. Jestem przekonana, że do tego, o czym bym opowiadała, przekonałabym Polaków" - mówiła Kidawa-Błońska w Radiu Zet.
Zobacz wideo

O tym, że debaty między Jarosławem Kaczyńskim a Małgorzatą Kidawą-Błońską nie będzie, powiedział wicepremier Jacek Sasin. - Taka debata byłaby podwójnie jałowa. Pani marszałek Kidawa-Błońska nie jest żadnym realnym liderem politycznym, trzeba to sobie powiedzieć i nie udawać, że jest inaczej. Z całym szacunkiem do pani marszałek, bo naprawdę mogę pewną sympatię w stosunku do jej osoby przejawiać, chociaż też mogłaby dużo bardziej odcinać się od niedobrych zachowań swojej partii, związanych np. z hejtem, nie robi tego a szkoda - stwierdził w rozmowie z "Rzeczpospolitą". 

Zdaniem kandydatki KO na szefową rządu, skoro prezes PiS Jarosław Kaczyński nie chce z nią  rozmawiać, "to rozumiem, że boi się debaty i tego, że będzie to dla niego niekorzystne, jeżeli Polacy usłyszą jakiej Polski on chce".  - Debata to rozmowa i przekonywanie do swoich racji. Jestem przekonana, że do tego, o czym bym opowiadała, przekonałabym Polaków - mówiła Kidawa-Błońska w Radiu Zet. 

Polityczka Platformy Obywatelskiej pytana też była o to, jakie stanowisko - gdyby została premierm - otrzymałby Grzegorz Schetyna.  - Grzegorz Schetyna jest szefem Platformy Obywatelskiej i na pewno w rządzie będzie miał swój udział. Działamy zespołowo, ale to ja będę podejmowała decyzje - podkreśliła. Na uwagę prowadzącej audycję, że trudno wyobrazić sobie Schetynę, jako jej podwładnego, Kidawa-Błońska powiedziała, że "ludzie powinni ze sobą współpracować". - Mówię o tym w całej kampanii. Jeśli ma być dobra współpraca, to musi być podział ról, żeby każdy wiedział, co do niego należy i nie wchodził sobie w kompetencje - dodała.

Czytaj też: "Zlikwidujemy smog i plastik, zatrzymamy przywóz śmieci, a internet dla młodych będzie za darmo". Koalicja Obywatelska prezentuje program>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Małgorzata Kidawa-Błońska: Skoro Jarosław Kaczyński nie chce ze mną rozmawiać, to rozumiem, że się boi
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy 1

  Tylko dlaczego wypowiedz kudziawy opatrzyliscie ten wpis zdjeciem Kaczynskiego, znow czerska swirujecie.

 • stef0909

  Oceniono 4 razy 0

  Pani Małgosiu skończyły mu się pieluchy//////🤣

 • rstipes

  Oceniono 1 raz -1

  W sumie nie przypominam sobie jakiejś debaty z opozycja w czasie rządów PiS. Zawsze wygrażali się przez swoje media ale nigdy Kaczyński nie zmierzył się solo z kimś z opozycji. Ciekawe dlaczego... hmmm

 • miloz1

  Oceniono 3 razy -1

  Pani Małgosiu mało pani rozumie. Prawie codziennie w drodze do pracy zostaję nagabywany przez pewną żebraczkę. Czasem parę groszy jej rzucę, ale nie chcę z nią rozmawiać bo nie mam czasu, nie chce mi się i nieco się brzydzę.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy -1

  Liste tematow
  - 250 mld z VAT
  - przewlaszczenie zusowskiej rezerwy demograficznej
  - podwyka VAT
  - SKOK Wolomn
  - Amber Gold
  - Systematyczne zadluzanie szpitali
  - Likwidacja OFE
  - Akcyza paliwowa
  - Umowa gazowa z Gazpromem
  - obnizka zasilku pogrzebowego
  - zamrozona kwota wolna
  - zamrozone podwyzki w budzetowce
  - zamrozenie progow PIT
  Warunek odpada argument ze ja nie rzadzilam, ewentualnie koniunktura, zrost PKB byl niewiele mniejszy jak za PIS, jesli nie ma zamiaru wyjasnic wreszcie zagadek panstwa poko to nalezy wytlumaczyc sie brakiem czasu i traceniem goo na jalowe wysluchiwanie platfonsiego pieprz...

 • marudna.maruda

  Oceniono 5 razy -1

  Prezes nieustraszony, nie boi się nikogo. Tylko dla fanaberii chadza w ochronie dwa razy większych od siebie. Tylko z obawy, że rozmiłowany w nim tłum zacałuje polskęzbawcę, rozstawiane są barierki podczas występów prezesa, a na spotkania wpuszczają po dokładnej weryfikacji. Tylko przez skromność nadzwyczajną prezes odpowiada tylko niektórym dziennikarzom na niektóre pytania. A kobiety w rękę całuje, taki szarmancki. Tego na pewno pani Kidawa- Błońska nie żałuje, że ją ominie.

 • zbag19

  Oceniono 5 razy -1

  przywódcy PIS-u - Prezes, Premier, Prezydent są bardzo dobrzy i przekonywujący na wiecach, gdy sami swoi biją brawo, machają chorągiewkami i skandują a telewizja pisowska (państwowa) pokazuje jacy są wspaniali. Problem zaczyna się gdy dochodzi do rozmów z przypadkowymi ludźmi - wtedy potrzebne są cięcia w materiale dla TVP. A publiczna debata - transmitowana na żywo - to już poważne zagrożenie. Prezes ma wciąż w pamięci debatę z Donaldem Tuskiem, podczas której jakoś dziwnie uszło powietrze ze "wspaniałego mówcy". A zdaje sobie sprawę, że p. Kidawa-Błońska to nieco inna liga niż on.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX