PiS przedstawia "pakiet dla przedsiębiorców". Zawiera 5 obietnic

Gospodarka zdominowała dzisiejszą konwencję wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach.
Zobacz wideo

Mateusz Morawiecki podkreślił w Katowicach, że podstawą programu PiS jest "powszechny rozwój gospodarczy dla całej Polski". - Ta wizja rozwoju ma stanowić podstawę do naszego programu, wzrostu gospodarczego, który uwzględnia potrzeby całego społeczeństwa, który nikogo nie pozostawia na marginesie - przekonywał premier.

Zaznaczył, że podstawą tego rozwoju musi być aktywne państwo. - Mamy do zaoferowania dużo nowych rozwiązań w tej kwestii - to m. in. pięciopunktowy "pakiet dla przedsiębiorców" - mówił szef rządu.

Propozycje partii rządzącej dla przedsiębiorców to m.in:

  • 500 zł ulgi w ZUS dla małych przedsiębiorców
  • Ryczałtowy ZUS bez zmian
  • Prosty PIT - ryczałt do 2 mln euro
  • 9 proc. CIT do 2 mln euro przychodów
  • Miliard złotych na bezpośrednie wsparcie inwestorów.

Jak mówił na konwencji PiS premier, jeżeli przedsiębiorca ma przychód poniżej 10 tys. zł miesięcznie, a dochód poniżej 6 tys. zł miesięcznie, średnio zapłaci na ZUS o 500 zł mniej niż wynosi zryczałtowana składka, którą płaci każdy przedsiębiorca.

Zryczałtowana składka ZUS zostanie w obecnej formie dla wszystkich innych przedsiębiorców, nie będzie żadnej zmiany w wysokości składek. - Żadnych zmian nie będzie - oświadczył Morawiecki.

- Wreszcie dla wszystkich firm, też małych i średnich, tych, które chcą inwestować w innowacyjne procesy, przeznaczamy w programie wsparcia inwestycji strategicznych ponad 1 mld zł - obiecał szef rządu.

- Polska staje się Doliną Krzemową Unii Europejskiej - ocenił premier. - Nasz model rozwoju gospodarczego zakłada w innowacyjność, skok w przyszłość, który będzie służyła całemu społeczeństwu - podkreślił. Dodał, że PiS chce stawiać na przemysły kreatywne.

DOSTĘP PREMIUM