PiS przedstawia "pakiet dla przedsiębiorców". Zawiera 5 obietnic

Gospodarka zdominowała dzisiejszą konwencję wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach.

Mateusz Morawiecki podkreślił w Katowicach, że podstawą programu PiS jest "powszechny rozwój gospodarczy dla całej Polski". - Ta wizja rozwoju ma stanowić podstawę do naszego programu, wzrostu gospodarczego, który uwzględnia potrzeby całego społeczeństwa, który nikogo nie pozostawia na marginesie - przekonywał premier.

Zaznaczył, że podstawą tego rozwoju musi być aktywne państwo. - Mamy do zaoferowania dużo nowych rozwiązań w tej kwestii - to m. in. pięciopunktowy "pakiet dla przedsiębiorców" - mówił szef rządu.

Propozycje partii rządzącej dla przedsiębiorców to m.in:

 • 500 zł ulgi w ZUS dla małych przedsiębiorców
 • Ryczałtowy ZUS bez zmian
 • Prosty PIT - ryczałt do 2 mln euro
 • 9 proc. CIT do 2 mln euro przychodów
 • Miliard złotych na bezpośrednie wsparcie inwestorów.

Jak mówił na konwencji PiS premier, jeżeli przedsiębiorca ma przychód poniżej 10 tys. zł miesięcznie, a dochód poniżej 6 tys. zł miesięcznie, średnio zapłaci na ZUS o 500 zł mniej niż wynosi zryczałtowana składka, którą płaci każdy przedsiębiorca.

Zryczałtowana składka ZUS zostanie w obecnej formie dla wszystkich innych przedsiębiorców, nie będzie żadnej zmiany w wysokości składek. - Żadnych zmian nie będzie - oświadczył Morawiecki.

- Wreszcie dla wszystkich firm, też małych i średnich, tych, które chcą inwestować w innowacyjne procesy, przeznaczamy w programie wsparcia inwestycji strategicznych ponad 1 mld zł - obiecał szef rządu.

- Polska staje się Doliną Krzemową Unii Europejskiej - ocenił premier. - Nasz model rozwoju gospodarczego zakłada w innowacyjność, skok w przyszłość, który będzie służyła całemu społeczeństwu - podkreślił. Dodał, że PiS chce stawiać na przemysły kreatywne.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
PiS przedstawia "pakiet dla przedsiębiorców". Zawiera 5 obietnic
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 4

  Prosty PIT - ryczałt do 2 mln euro
  9 proc. CIT do 2 mln euro przychodów

  Już widzę radość, jaka zagościła wśród polskich przedsiębiorców- radują się budki z kebabami, sklepy z tanią odzieżą, prywatne piekarenki, cukiernie, radują się właściciele usług krawieckich i szewskich, sklepikarze z osiedlowych sklepików, warsztaty samochodowe zatrudniające trzech pracowników. Prywaciarz- glazurnik czy murarz, hydraulik już w podskokach leci rejestrować działalność... E, ci raczej nie, ci będą nadal poza ewidencją, ale zarejestrowani w urzędzie pracy. Więcej zyskają na zasiłkach.

 • musa-kusa

  Oceniono 3 razy 3

  Podobno na konwencji za tydzień prezes ma obiecać, że nikt już nigdy nie będzie płacił żadnych podatków :)

 • mrpens

  Oceniono 2 razy 0

  POKO da cukierka i kopa w doopę

 • plainvanilla

  0

  Jeśli składka na ZUS jest zależna od średniej płacy, to ta ulga nie może być stała - powinna też rosnąć proporcjonalnie do średniej płacy.

 • mgrstepien

  Oceniono 1 raz -1

  Pszoniak jeszcze nie przeprosił.
  Mówi, że byłby "nienormalny" gdyby miał na myśli to, co wszyscy mu imputują łącznie z Bodnarem.
  Ale tak normalnie "nienormalny", żeby była jasność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX