"Rz" o groźnych związkach Krzysztofa Bosaka. Chodzi o "austriackich patriotów"

Krzysztof Bosak z Konfederacji chwali się relacjami z austriacką organizacją posądzaną o ekstremizm - donosi "Rzeczpospolita".
Zobacz wideo

Krzysztof Bosak, były polityk Ligi Polskich Rodzin, a obecnie jeden z liderów Konfederacji – z jej list chce się dostać do Sejmu – pochwalił się w internecie relacjami z "austriacką młodzieżą" o orientacji konserwatywno-narodowej.

Według "Rzeczpospolitej" tymi młodymi ludźmi są członkowie Identitäre Bewegung Österreich (Ruch Tożsamościowy – Austria), ruchu antyimigranckiego, postulującego walkę z polityką "multi-kulti" i "troskę o tradycyjne austriackie rodziny".

Powiązania z zamachowcem z Christchurch

Jego lider Martin Sellner, miał poważne problemy w marcu tego roku. Okazało się, że na początku ubiegłego roku dostał sowitą darowiznę (1500 dolarów), od Brentona Tarranta, który w nowozelandzkim Christchurch zabił w zamachach w meczetach 51 osób. Wymieniał też z zamachowcem maile.

Co Bosak robił z członkami Identitäre Bewegung? Jak sam mówił, brał udział w uroczystościach związanych z rocznicą bitwy pod Wiedniem (odsieczy wiedeńskiej). Bosak twierdzi też w rozmowie z "Rz", że tylko "obserwuje" tą organizację, jak wiele innych w Europie, które "mają profil prawicowy".

Gazeta przypomina, że Bosak polityk Konfederacji promuje Identitäre na Twitterze, chwalił marsz w rocznicę wiktorii wiedeńskiej, nazywając działaczy "austriackimi patriotami".

Krzysztof Bosak dostał się do Sejmu z list Ligi Polskich Rodzin w 2005 roku. Wystąpił w popularnym programie "Taniec z Gwiazdami". Od 2012 roku działa w Ruchu Narodowym

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

TOK FM PREMIUM