Paweł Kowal: Słowa Kaczyńskiego zabrzmiały złowrogo. To zapowiedź budowania nowej elity

Jarosław Kaczyński przekonywał niedawno, że Polska potrzebuje innych elit ekonomicznych. Zdaniem Pawła Kowala, kandydata KO do Sejmu, może być to zapowiedź "rewolucyjnych" zmian.
Zobacz wideo

- To było najważniejsze wystąpienie tej kampanii - tak Paweł Kowal, kandydat KO na posła z Krakowa, skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego, które padły podczas niedzielnej konwencji PiS w Szczecinie.

"Polska elita ekonomiczna musi być inna, nowa" - powiedział w Szczecinie prezes Prawa i Sprawiedliwości. "Energiczni, dobrzy, przedsiębiorczy ludzie muszą mieć szansę" - przekonywał szef PiS.

Kaczyński przekonywał, że biznesmeni mają przed sobą wiele przeszkód, które można usunąć, a przedsiębiorcy “powinni się znaleźć wysoko w tych terenach, zastrzeżonych dzisiaj dla profitentów postkomunizmu, to się musi skończyć”.

- Niech każdy się zastanowi, na czym ma polegać ta wymiana elity, bo to brzmi bardzo złowrogo. Pojawia się groźba budowania nowej elity. Jeżeli lider rządzącego obozu, który ma wpływ na całość polityki państwowej, mówi, że jego celem jest stworzenie nowej elity - nowych przedsiębiorców, to ja się pytam, czy też nowych akademików, lekarzy? - mówił w TOK FM Paweł Kowal. 

Jego zdaniem, słowa prezesa PiS powinny przekonać do udziału w wyborach tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się, czy pójdą głosować. 

- Namawiam ich, żeby zastanowili się, czego chcą. Zwłaszcza, jeżeli ktoś jest dzisiaj właścicielem firmy rodzinnej, akademikiem, artystą. Hasło wymiany elit jest ściśle rewolucyjne. Wynika z niego, że jest budowana jakaś grupa, która będzie siłą państwa. To jest próba zbuntowania tych, którzy nie myślą o sobie jako o elicie, przeciwko tym, którzy się za nią uważają - ocenił.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (125)
Paweł Kowal: Słowa Kaczyńskiego zabrzmiały złowrogo. To zapowiedź budowania nowej elity
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 31 razy 17

  Próbkę tej nowości już mamy. Elity w postaci Zalewskiej, Waszczykowskiego, Szydło, Jakiego wyeksportowaliśmy do Brukseli. Elity w postaci Piebiaka, Banasia, Kuchcińskiego pokazują nam, jak brać sprawy w swoje ręce, przedsiębiorczo, i budować swój majątek. Ma być jeszcze nowiej??

 • ar.co

  Oceniono 18 razy 16

  Ktoś zaskoczony? Przecież dokładnie w ten sam sposób "budowali nowe elity" bolszewicy. A to jedyny wzorzec znany i bliski Kaczyńskiemu.

 • valdimatrix2

  Oceniono 11 razy 11

  Do Jarosława Kaczyńskiego należy skierować powiedzenie: Ekonomia głupcze!

 • oloros11

  Oceniono 11 razy 11

  jawnie buduja państwo mafijne nazywając to nowa elita - a suweren się cieszy - dzisiaj boiedak jutro bogacz
  pamiętam jak w 1968 roku wyganiano zydow z Polski i swojego sąsiada który wysylal dziecko do naszych sasiadow Zydow - zapytałem się a co ty tam robisz -
  odpowida szczerze = wiesz ojciec mnie wyslal jakie tam meble maja - a co cie przepraszam obchodzą ich meble
  odpowiada - no wiesz wszystkiego nie zabiorą !!
  tak Kaczynski chce budowac nowe elity
  dla umiacych cokolwiek - wyjeżdżajcie poki jeszcze możecie - gorzej wam nie będzie - przeciwnie potrafiliście się dorabiać w Polsce zrobicie to wszędzie jeszcze lepiej - zostawcie im - i tak wkrótce się po prostu pozabijają po co macie to ogladac
  dawno wyjechałem i był to najlepsze co w zyciu zrobilem

 • liwia01

  Oceniono 23 razy 11

  Nowe elity będą tworzyć ludzie posłuszni linii jedynie słusznej partii.Będą mierni,bierni,aroganccy i znacząco wzbogaceni kosztem reszty społeczeństwa.Juz się tworzą we wszystkich spółkach skarbu państwa,w mediach podległych pisowi i we wszystkich innych opanowanych przez partię podmiotach.Cechą niezbędną tych elit będą wiernopoddańcze związki z kościołem katolickim.Oto Polska anno domini 2020 i dalej o ile odpuścimy sobie najbliższe wybory i o ile w razie porażki pis ich nie uzna niekorzystnych dla siebie wyników za nieważne.

 • rascal76

  Oceniono 7 razy 7

  I powstanie oligarchizm. I będzie po demokracji. Tak jak na Wschodzie.

 • marymania

  Oceniono 7 razy 7

  Nowe elity "bendom suchać i sużyć".
  I nie będą znać żadnego obcego języka. I polskiego też nie.

 • niezalany

  Oceniono 6 razy 6

  kaczyński powiedział między wierszami coś znacznie gorszego niż usłyszał pan kowal, dla mnie to brzmi jak "nie matura lecz chęć szczera... zrobi z ciebie milionera", a to oznacza tylko jedno - ręcznie tworzenie nowych finansowych elit, zdalnie sterowane przepływy zleceń i pieniędzy do okreśłonych firm i osób związanych z układem pis.
  ktoś powie że to nic nowego, że właśnie tak jest w tej chwili, ze to "mafia"... tyle że przecie u nich miało być inaczej?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX