Paweł Kowal: Słowa Kaczyńskiego zabrzmiały złowrogo. To zapowiedź budowania nowej elity

Jarosław Kaczyński przekonywał niedawno, że Polska potrzebuje innych elit ekonomicznych. Zdaniem Pawła Kowala, kandydata KO do Sejmu, może być to zapowiedź "rewolucyjnych" zmian.
Zobacz wideo

- To było najważniejsze wystąpienie tej kampanii - tak Paweł Kowal, kandydat KO na posła z Krakowa, skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego, które padły podczas niedzielnej konwencji PiS w Szczecinie.

"Polska elita ekonomiczna musi być inna, nowa" - powiedział w Szczecinie prezes Prawa i Sprawiedliwości. "Energiczni, dobrzy, przedsiębiorczy ludzie muszą mieć szansę" - przekonywał szef PiS.

Kaczyński przekonywał, że biznesmeni mają przed sobą wiele przeszkód, które można usunąć, a przedsiębiorcy “powinni się znaleźć wysoko w tych terenach, zastrzeżonych dzisiaj dla profitentów postkomunizmu, to się musi skończyć”.

- Niech każdy się zastanowi, na czym ma polegać ta wymiana elity, bo to brzmi bardzo złowrogo. Pojawia się groźba budowania nowej elity. Jeżeli lider rządzącego obozu, który ma wpływ na całość polityki państwowej, mówi, że jego celem jest stworzenie nowej elity - nowych przedsiębiorców, to ja się pytam, czy też nowych akademików, lekarzy? - mówił w TOK FM Paweł Kowal. 

Jego zdaniem, słowa prezesa PiS powinny przekonać do udziału w wyborach tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się, czy pójdą głosować. 

- Namawiam ich, żeby zastanowili się, czego chcą. Zwłaszcza, jeżeli ktoś jest dzisiaj właścicielem firmy rodzinnej, akademikiem, artystą. Hasło wymiany elit jest ściśle rewolucyjne. Wynika z niego, że jest budowana jakaś grupa, która będzie siłą państwa. To jest próba zbuntowania tych, którzy nie myślą o sobie jako o elicie, przeciwko tym, którzy się za nią uważają - ocenił.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM