Wyniki wyborów. Afera nie zaszkodziła Kuchcińskiemu - były marszałek Sejmu wygrywa na Podkarpaciu

Były marszałek Sejmu Marek Kuchciński zdobył najwięcej głosów na Podkarpaciu. W zwycięstwie nie przeszkodziła mu afera, która wybuchła, kiedy okazało się, że używał lotów rządowych do prywatnych celów.
Zobacz wideo

Marek Kuchciński startował w wyborach do Sejmu z pierwszego miejsca listy PiS w okręgu krośnieńskim.  Z danych z ponad 91 procent komisji obwodowych wynika, że zdobył aż 53 344 głosów.

Marek Kuchciński jest posłem na Sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości od 18 lat. Pochodzi z Przemyśla. W wyborach parlamentarnych mimo głośnej afery, w której wyszło na jaw, że używał rządowych samolotów do prywatnych celów, został wystawiony przez Zjednoczoną Prawicę na pierwszym miejscu listy krośnieńsko-przemyskiej.

Lojalny współpracownik Jarosława Kaczyńskiego

Marek Kuchciński ma 60 lat, trójkę dzieci i drugą żonę (pierwsze małżeństwo unieważnił sąd biskupi). Z wykształcenia jest "technikiem ogrodnikiem". Jest bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego, którego poznał w 1989 r. W 1990 r. wstąpił do Porozumienia Centrum, pierwszej partii Kaczyńskiego.

Gdy po wygranej PiS w listopadzie 2015 r. Sejm w ekspresowym tempie zmieniał regulamin, unieważniał wybór sędziów do Trybunału Konstytucyjnego, marszałek Kuchciński nie zgadzał się na przerwy w obradach, nie dopuszczał do głosu posłów opozycji.

W grudniu 2016, kiedy w Sejmie uchwalano budżet, wykluczył z obrad posła PO Michała Szczerbę, co zapoczątkowało protest opozycji i blokowanie Sali Posiedzeń. Kuchciński przeniósł obrady do Sali Kolumnowej i ograniczał dostęp dla mediów.

Dymisja po aferze samolotowej

W sierpniu 2019 r. Marek Kuchciński odszedł ze stanowiska marszałka Sejmu w atmosferze skandalu po tzw. aferze samolotowej. To wtedy wyszło jaw, że nadużywał rządowych samolotów. Na pokład zabierał swoją rodzinę, a także innych polityków PiS i ich rodziny. Często były to loty o statusie HEAD, zarezerwowane dla oficjalnych delegacji. Większość podróży odbywała się na trasie Warszawa - Rzeszów - Warszawa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
Wyniki wyborów. Marek Kuchciński wygrywa na Podkarpaciu
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    0

    W zasadzie zapytam co on takiego zrobil? czego nie robiliby od lat inni marszalkowie sejmu.

  • marudna.maruda

    Oceniono 1 raz -1

    Drodzy wyborcy Kuchcińskiego, gratuluję wyobraźni i patrzenia w przyszłość, zwłaszcza w przyszłość swoich dzieci. Te 500 które otrzymujecie to dla Kuchcińskiego nawet nie na waciki. A ponieważ pokazaliście, że czerpanie pelnymi garściami z państwowej kiesy przez wybrańca narodu wam nie przeszkadza, spodziewajcie się wzrastania apetytów. Tylko jak oni będą czerpać, to dla was zabraknie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX