Dziennikarka TOK FM do kandydata PiS na posła: Obiecuję nie seksualizować pana dzieci

Obiecuję nie seksualizować pana dzieci - to słowa dziennikarki TOK FM Agaty Kowalskiej podczas debaty Usłysz Swojego Posła w Opolu na zarzuty posła PiS Janusza Kowalskiego o "ideologii LGBT", która - według niego - zagraża tradycyjnemu wychowaniu w rodzinie.

W czwartek radio TOK FM organizowało debatę w ramach akcji "Usłysz Swojego Posła" w Opolu. Według Janusza Kowalskiego, kandydata Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu, 90 procent Polaków uważa, że normalną rodziną są mężczyzna, kobieta i dzieci. - Ideologia LGBT niszczy polską wspólnotę - mówił Kowalski i ocenił, że marsze równości "w sposób radykalny prowokują ludzi do niecnych zachowań i muszą się skończyć".

Jak dodał polityk, "ideologia LGBT" jest niebezpieczna, ponieważ jej przedstawiciele chcą "seksualizować dzieci i młodzież w szkołach" – przykładem tego jest próba wprowadzenia w Warszawie przez prezydenta Trzaskowskiego Karty LGBT. - Nie życzę sobie, by ktoś seksualizował moje dziecko – powiedział.

Na to krótko odpowiedziała mu Agata Kowalska, która przyznała, że jest częścią środowiska LGBT. - Obiecuję nie seksualizować pana dzieci – powiedziała Kowalska.

Kilka słów dodała również Marcelina Zawisza z Partii Razem. - Badania pokazują wzrost nienawiści, czy to do osób homoseksualnych, czy na przykład do cudzoziemców. To pokłosie propagandy PiS i kościoła, które mówią o tym, że istnieje ideologia LGBT. A my tu mówimy o ludziach. Sposób w jaki Janusz Kowalski się wypowiada, to dawanie przyzwolenia na krzywdzenie, stanie po stronie tych, którzy mają problem z tolerancją i normalnym funkcjonowaniem w społeczeństwie. Zieje pan nienawiścią do ludzi. Katolickie wartości? Jezus mówił, że trzeba kochać wszystkich, a nie wybierać, kogo się kocha – mówiła Zawisza.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

DOSTĘP PREMIUM