Sławomir Neumann nie rezygnuje z kandydowania. "Za tydzień poddam się weryfikacji wyborców"

- Nie zrezygnuję z kandydowania do Sejmu - poinformował poseł Sławomir Neumann (PO-KO). - Akurat tak się składa, że można się poddać weryfikacji wyborców, za tydzień - zauważył polityk, który zrezygnował już z kierowania klubem parlamentarnym PO-KO. Powodem była publikacja tzw. taśm Neumanna.
Zobacz wideo

Sławomir Neumann poinformował w niedzielę, że składa rezygnację z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO. Decyzja ta ma związek z opublikowanymi w piątek przez TVP Info nagraniami z jego udziałem. Neumann jest "jedynką" gdańskiej listy KO w wyborach do Sejmu.

Polityk został zapytany w radiu RMF FM, kiedy zapadła decyzja, o tym, że rezygnuje z szefowania klubem PO-KO, odparł, że zapadła ona w niedzielę i podjął ją sam. - Nie ma tyle czasu, żeby tłumaczyć te wszystkie rzeczy, które są trochę wycinane z kontekstu i szkodzą wyraźnie w takim normalnym przekazie, więc trzeba to było też przeciąć. To były słowa, które padały w emocjach i na prywatnym spotkaniu działaczy naszej partii, trochę opisujące ich sytuację, żałuję - podkreślił Neumann.

- Byłem w Tczewie w sobotę i wybieram się do Tczewa. Mam tam wielu przyjaciół i znajomych. W Tczewie wszyscy wiedzą, czego dotyczyła ta rozmowa, dotyczyła złych działań naszego tczewskiego koła - zaznaczył. Sławomir Neumann pytany, czy zrezygnuje z kandydowania do Sejmu, odpowiedział: "Nie, akurat tak się składa, że dzisiaj można się poddać weryfikacji wyborców, za tydzień".

"A co z taśmami Kaczyńskiego?"

- Jeżeli rozmawiamy o taśmach, to czekam na reakcję prokuratury w sprawie taśm Jarosława Kaczyńskiego. Liczę, że jeszcze przed wyborami wreszcie pan minister Zbigniew Ziobro zajmie się tą sprawą. Chyba że ta wizyta Jarosława Kaczyńskiego u ministra Ziobro nie była przypadkowa; chyba że chodziło o to, żeby tymi taśmami się nie zająć - komentował Marcin Kierwiński, poseł PO-KO.

Według niego "warszawiaków interesuje to, co dzieje się w ich mieście". - A w ich mieście jest groźba realizacji inwestycji na styku polityki i biznesu - podkreślił Kierwiński.

Pod koniec stycznia br. "Gazeta Wyborcza" opublikowała zapisy i nagrania rozmowy z lipca 2018 r. - m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, która dotyczyła planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Złożone pod koniec stycznia w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS, dotyczy braku zapłaty za złożone austriackiemu biznesmenowi zlecenie, związane z przygotowaniami do tej budowy.

Austriak był już kilkukrotnie przesłuchiwany w tej sprawie przez warszawską prokuraturę okręgową. Jarosław Kaczyński nie został przez śledczych ani razu wezwany.

Taśmy Neumanna

TVP Info opublikowała w piątek nagranie rozmowy Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 r. w Gdańsku. Polityk w wulgarny sposób wypowiada się w niej na temat sytuacji w tym mieście; rozmowa dotyczy też ewentualnych zarzutów prokuratorskich dla związanych z PO prezydentów miast. Lider pomorskiej PO deklaruje, że stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem, warunkiem jest jednak członkostwo w Platformie.

Polityk jest także - według relacji TVP Info - niezadowolony z sytuacji w Tczewie. "Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem (...) Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p...by, naprawdę" - mówi. W niedzielę TVP Info opublikowała kolejne taśmy z nagranymi rozmowami Neumanna.

Po rezygnacji Neumanna, ze stanowiska szefa klubu PO-KO, Grzegorz Schetyna poinformował, że zarekomenduje wiceszefa PO Tomasza Siemoniaka na nowego przewodniczącego.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Taśmy Neumanna. Polityk PO nie rezygnuje z kandydowania. "Za tydzień poddam się weryfikacji wyborców"
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 3

  H/a ha ha ha ha, weryfikacja z jedynki? i niby to nie sa materialy procesowe, bo przeciez nie ma paragrafu za szczerosc wypowiedzi i mowienie prawdy to przezabawny leitmotiv kampanii Slawku Nojmanu.
  Slawku co prawda swoj honor ma, na zarzuty o korzenie uwowsko kaeldowskie zaoponowal krotkim - nie obrazaj mnie.

 • maruda.marudna

  Oceniono 1 raz 1

  W okręgu Neumanna każdy tylko nie on.

 • getz54

  Oceniono 3 razy -3

  Pan Neumann pokazał jak wysokie, zachodnie, standardy obowiązują w PO. Nie stac na to było ani Banasia, ani Kuchcińskiego, ani Kaczyńskiego, ani Glapińskiego. Nie widzę powodu zeby pan Neumann miał ulec histerii pisowskiej mafii i wystraszyc się ich ujadania, rezygnując z danego mu prawa wyborczego. Czy przekleństwo wypowiedziane z wdziękiem przez panów Lindę, Konrada, Pazurę, z kinowego ekranu ma inny sens niz to wypowiedziane w emocji na spotkaniu partyjnym ? Czego tu się qwa wstydzic, za co przepraszac, i kogo ? Mieszkańców Tczewa przepraszac za to ze w tczewskiej PO są same poj&by i karierowicze ? W PiS-owskiej ARiMR,
  jak powiedział Ardanowski tez są tacy sami ludzie, wśród ludzi Glapińskiego w NBP równiez. Nie wspomnę o PiS-owskich posłach i senatorach, to widac, słychac i czuc przy kazdym transmitowanym posiedzeniu Sejmu. Za tydzień juz skończy się to szaleństwo. Bez względu na wynik wyborów nastąpi błoga cisza, i pokaze się na ekranie napis THE END. Projekcja filmu ,,Lot nad kukułczym gniazdem,, dobiegła końca. Wierzę, ze nie rozpocznie się zaraz drugi seans jakiegoś ,,Szpitala na peryferiach,, ,,Kanału,, czy ,,Rodziny Soprano,, Repertuar mozemy sobie ułozyc sami 13 pazdzernika w niedzielę, na 4 lata, to długo, musimy wybrac ciekawy i interesujący film.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX