Tusk wspiera i komplementuje Kidawę-Błońską. "Nadzieja na coś lepszego w polskiej polityce"

Kandydatów i polityków takich jak pani Małgorzata Kidawa-Błońska w dzisiejszych czasach warto wesprzeć, robię to z pełnym przekonaniem - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. W Brukseli odbyło się spotkanie między Tuskiem i kandydatką KO na premiera.
Zobacz wideo

Donald Tusk po rozmowie z Małgorzatą Kidawą-Błońską powiedział, że kandydatka KO to "nadzieja na coś lepszego w polskiej polityce", jest znakiem, że "życie publiczne może być zdrowsze, uczciwsze, przyzwoite". - Jak się ma do czynienia z takimi kandydatami i takimi politykami jak Małgorzata Kidawa-Błońska, absolutnie unikatowymi w dzisiejszych czasach, to chyba warto wesprzeć. Robię to z pełnym przekonaniem - przyznał. 

Przewodniczący Rady Europejskiej w rozmowie z TVN24 i Polsat News stwierdził, że lepszej osoby niż Kidawa-Błońska sam by nie znalazł. - Nie jestem od tego, by prognozować wyniki wyborów czy prowadzić kampanię wyborczą, ale nie tylko w Polsce, także w Europie, ludzie potrzebują innych znaków niż te nasycone agresją czy taką niechęcią do siebie - mówił. Jak dodał, podczas sobotniej audiencji u papieża odniósł wrażenie, że to właśnie bardzo leży na sercu Franciszkowi. - Kiedy jeżdżę po stolicach europejskich, widzę, jak wielu ludzi naprawdę chciałoby, aby w ich krajach, dotyczy to także Polski, coraz więcej mieli do powiedzenia ludzie, którzy są pozytywni, którzy mają w sobie autentyczną siłę dawania ludziom nadziei, że może być lepiej, inaczej, przede wszystkim nie z nastawieniem człowiek przeciwko człowiekowi - ocenił Donald Tusk. 

Według polityka obecnie w Europie "agresywny populizm jest w odwrocie". - Są sygnały, że życie publiczne może być zdrowsze, uczciwsze, przyzwoite i bardzo się cieszę, że taki znak w osobie pani marszałek pojawił się też w Polsce - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej.

Wyborcy zdecydują

Zdaniem Donalda Tuska dziś "stawką jest coś poważniejszego niż tylko poglądy i partie". - Stawką jest to, czy nasze życie będzie ponure, ciemne, pełne złości, a czasem nienawiści, czy będzie takie jak pani marszałek Kidawa-Błońska - normalna, uśmiechnięta, mądra i dobra - uważa przewodniczący Rady Europejskiej.

Według byłego premiera i współtwórcy Platformy Obywatelskiej kandydatura Małgorzaty Kidawy-Błońskiej to "jedna z najlepszych decyzji partii ostatnich lat". - Jeśli doszłoby do zwycięstwa, a pani marszałek została premierem, to nie byłaby 'premierem malowanym' i nie potrzebowała za plecami żadnego prowadzącego - ocenił w rozmowie z dziennikarzami. 

Czytaj też: Małgorzata Kidawa-Błońska: Kazimierz Ujazdowski mógłby usiąść do debaty i pokazać własne racje>>>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM