A to niespodzianka. Plakaty działaczki KOD nad wejściem do biura PiS. "Tych plakatów mi nie zakleją"

Magdalena Filiks - kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu - zrobiła "niespodziankę" politykom Prawa i Sprawiedliwości. Tuż nad wejściem do siedziby partii w Szczecinie porozwieszała kilka swoich banerów wyborczych.

Wchodzących do szczecińskiej siedziby Prawa i Sprawiedliwości już od jakiegoś czasu "wita" olbrzymi baner Leszka Dobrzyńskiego - "dwójki" PiS do Sejmu ze Szczecina i startującej do Senatu Małgorzaty Jacyny-Witt. Od poniedziałku dołączyła do nich także... Magdalena Filiks - kandydatka startująca do Sejmu z piątego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej. Działaczka KOD nad wejściem do biura partii rozwiesiła sześć plakatów zachęcających do głosowania właśnie na siebie. 

"Od dziś wchodząc do siebie będą widzieli wisząca nad nimi kandydatkę obywatelską z list KO - w koszulce na napisem Konstytucja" - pisze na swoim Facebooku Filiks.

Politykom PiS zarzuca, że ich kampania jest nieuczciwa i brudna. "Zrywają materiały wyborcze. Zaklejają codziennie moje plakaty swoimi. Tych plakatów nie zakleją. Ich macki nie sięgają aż tak wysoko" - dodaje kandydatka.

Jak podaje szczecińska "Wyborcza", plakaty Filiks wiszą legalnie - na prywatnym balkonie mieszkania, które znajduje się nad siedzibą PiS. Jego właścicielka miała wyrazić zgodę na ich rozwieszenie. Zrywanie materiałów wyborczych jest to niedozwolone.

"Płachta wstydu PiS"

Magdalena Filiks to liderka szczecińskiego Komitetu Obrony Demokracji. W sierpniu w mediach było głośno o innej jej akcji, także zorganizowanej przy siedzibie PiS. Na biurze partii kandydatka rozwiesiła wówczas "płachtę wstydu PiS". Akcja miała związek z tzw. aferą samolotową, w której były już Marszałek Sejmu Marek Kuchciński latał państwowymi samolotami w celach prywatnych (zabierając na pokład członków partii i swojej rodziny).

- To płachta wstydu PiS. Zdajemy sobie sprawę, że Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wstydu nie ma, ale może zawstydzimy, chociaż niektórych działaczy tej partii, nie tylko w Szczecinie. I spowodujemy, że część dotychczasowych wyborców PiS zastanowi się, zanim powtórnie odda głos na tę partię - mówiła wówczas Filiks.  

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Magdalena Filiks rozwiesiła plakaty nad biurem PiS w Szczecinie
Zaloguj się
 • mejerewa

  Oceniono 1 raz 1

  Mozna było dużo lepiej to miejsce wykorzystać. Np. wypunktować wszystkie kłamstwa i przekręty PIS. To robiłoby znacznie większe wrażenie.

 • miloz1

  Oceniono 5 razy 1

  Nie słyszała co powiedział Sławek? KOD jest niczym, więc to co tam powiesiła nazywa się nic.

 • maruda.marudna

  Oceniono 6 razy 0

  Komu potrzebne te wybory, bez sensu, strata czasu. Przecież już wszystko wiadomo.

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy -2

  Czy plakaty mają jakiekolwiek znaczenie? To tylko zdjęcia i chwytliwe hasła. Gdyby oceniać po fotografiach, jakże wiele osób nie zasiadałoby w ławach poselskich/ senatorskich za samą fizjonomię. A hasła- wszyscy wiemy, że hasła są dobre przed wyborami, a po wyborach są inne priorytety. Przykład- wyjaśnimy przyczyny ZAMACHU smoleńskiego, sprowadzimy wrak. I co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX