Barbara Nowacka: Decyzje Lecha Wałęsy pozostają dla mnie nieustającą zagadką

Lech Wałęsa wycofał swoje poparcie dla KO i postanowił głosować na PSL. Jego decyzję komentowała w Poranku Radia TOK FM Barbara Nowacka z Inicjatywy Polska. Tłumaczyła też, dlaczego kampania wyborcza KO nie jest tak widoczna, jak ta prowadzona przez PiS.
Zobacz wideo

Lech Wałęsa poprosił we wtorek Platformę Obywatelską o zwolnienie go z danego im słowa, że to na nich będzie głosować. Postanowił wesprzeć Władysława Kosiniaka-Kamysza i  PSL. Co ciekawe, po kilku godzinach wpis byłego prezydenta, dotyczący wycofania poparcia, znikł z Facebooka. 

Decyzje Wałęsy komentowała w Poranku Radia TOK FM Barbara Nowacka, "jedynka" KO w wyborach do Sejmu z okręgu gdyńsko-słupskiego.  - Walczymy o głos poparcia każdej osoby. Każdy głos ma znaczenie, a decyzje Lecha Wałęsy pozostają dla mnie nieustającą zagadką - stwierdziła polityczka. 

Wybory parlamentarne 2019. Dlaczego nie widać kampanii wyborczej KO?

Liderka Inicjatywy Polska tłumaczyła też w rozmowie z Dominiką Wielowieyską, dlaczego kampania wyborcza Koalicji Obywatelskiej jest tak mało widoczna, w porównaniu z tą, którą prowadzi PiS. 

- Być może moglibyśmy mieć lepszą strategię, być może moglibyśmy mieć lepsze spoty, ale na pewno nie moglibyśmy wydać więcej pieniędzy - stwierdziła. 

Dziennikarka zwróciła jednak uwagę, że Platforma Obywatelska dostaje 18 mln rocznie, a na ulicach w ogóle nie widać plakatów jej kandydatów.  - To wszystko bardzo dużo kosztuje, a my przestrzegamy przepisów państwa prawa. Jako kandydaci i kandydatki musimy sami inwestować w naszą kampanię. Na to, co wydaje PiS, nas po prostu nie stać. Dlatego, że my doskonale wiemy, że prawa należy przestrzegać i że jeżeli przyjdzie wynik wyborczy, to trzeba będzie się z tego rozliczyć. A PiS zachowuje się tak, jakby jutra nie było - mówiła. Dodała, że prowadzona z rozmachem kampania PiS rodzi wątpliwości i pytania na temat wysokości wydatków partii rządzącej.

- Nie mamy gigantycznych billboardów, ale mamy ludzi, którzy codziennie bardzo ciężko pracują. Chyba po raz pierwszy jest to tak wielka kampania bezpośrednia - mówiła Nowacka, tłumacząc, że kandydaci KO wiele czasu i energii poświęcają na spotkania z ludźmi.

Jan Duda o in vitro, Jan Szyszko o żłobkach

Podczas poniedziałkowej debaty kandydatów do Senatu Jan Tadeusz Duda uznał procedurę in vitro za eksperyment medyczny. 

- Chyba jeszcze bardziej porażające były słowa byłego ministra Jana Szyszki, który zaatakował ideę żłobków, twierdząc, że są dziedzictwem PRL-u - przypomniała wypowiedź byłego ministra z przedwyborczej debaty w Pruszkowie. 

Dziennikarka zaznaczyła, że istnieje rządowy program zwiększania środków na żłobki, co wynika z ustawy przygotowanej jeszcze za czasów PO. - I Platforma, i PiS zwiększają środki na żłobki - podkreśliła. 

Zdaniem Nowackiej PiS zwiększa środki na żłobki w sposób niewielki, a słowa Jana Szyszki świadczą o tym, że jednym z kierunków może być ograniczanie finansowania. - Tak samo, jak (jest - red.) coraz mniej pieniędzy na ofiary przemocy domowej, coraz mniej na organizacje pomagające kobietom, utrudnienia, chociażby w uzyskiwaniu rozwodów. Wiele złych rzeczy się dzieje i one się dzieją w szczególności dla kobiet - podsumowała polityczka. Dodała, że "odstraszają od żłobków takimi słowami".

Rozmowy posłuchasz też na telefonie dzięki aplikacji TOK FM. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (100)
Barbara Nowacka: Decyzje Lecha Wałęsy pozostają dla mnie nieustającą zagadką
Zaloguj się
 • baby1

  Oceniono 14 razy 12

  Decyzja pani Nowackiej żeby startować razem z PO też "pozostają dla mnie nieustającą zagadką".

 • felicjan.dulski

  Oceniono 19 razy 11

  Skoro nie stać was na kampanię, to dajcie chociaż na mszę...

 • wiceherszt

  Oceniono 21 razy 9

  Jasne. Nie stać. Nie widać ich, bo oni wcale nie chcą wygrać tych wyborów. Ba, oni nawet nie chcą osiągnąć zbyt dobrego wyniku. Celują gdzieś tak w 25%, bo wtedy cała wierchuszka wchodzi do koryta na kolejne cztery lata i będzie to koryto sielskie, bo robić nie trzeba będzie nic a mówić można będzie wszystko. W ten sposób gładko przeczekają, aż PiS dosięgnie taka sama erozja, jaka przytrafiła się PO. Dopiero wtedy liczą na przejęcie władzy, bez silnej opozycji a najlepiej jeszcze bez wrogiego im prezydenta.

  Innymi słowy, dał im przykład sam pan prezes, jak zwyciężać mają. Gdyby teraz osiągnęli wynik powyżej 30%, do tego kosztem PiS-u, to musieliby się układać z innymi partiami a później stanąć oko w oko z sytuacją gospodarczą i wrogim prezydentem-pacynką. W takiej sytuacji nie zrobiliby nic a pewnie dodatkowo zrazili elektorat handryczeniem się o lepsze miejsca przy większym korycie. Po dwóch latach byłoby po nich i do władzy powróciłby PiS. A tak - kasa będzie się zgadzała, wodzowie z ich dworami z głodu nie umrą i pracą się nie skalają a po kolejnych 4 latach wielkie i smakowite koryto wpadnie im "samo".

 • jack4yp

  Oceniono 9 razy 7

  A taka była ładna, czerwona i tęczowa...
  Jeszcze trochę przy schecie i na msze zacznie dawać...

 • opiniamoja

  Oceniono 9 razy 7

  lewica była przeciwna podniesieniu wieku emerytalnego, dlatego jest na mojej liście kandydatów do zakreślenia iksa

 • scypion_afrykanski

  Oceniono 23 razy 7

  Niech tylko pani pamięta co powiedział o pani kolega z PO niejaki Mężydło - Barbara Nowacka może być z nami pod warunkiem, że będzie realizować program chadecki. Więc powinna pani rozumieć Wałęsę. Oboje macie rozdwojenie jaźni :D

 • andrzej.wald

  Oceniono 6 razy 6

  Dla mnie nieustającą zagadką pozostaje co Barbara Nowacka robi w sPOKO.

  Z Kowalem, Poncyljuszem, Fabisiak, Ujazdowskim, Kluzik-Rostkowską będzie wprowadzać aborcję na żądanie kobiety do 12 tygodnia albo związki partnerskie czy też wyprowadzać religię ze szkół?;-)

  Zresztą Lech Wałęsa na konwencji w ostatni weekend powiedział, że sPOKO nie wygra, bo dało się wpuścić w tematy typu konkordat czy aborcja.

  Spośród wszystkich partii opozycyjnych PO z budżetu państwa dostaje najwięcej pieniędzy. Jeżeli Barbara Nowacka mówi, że oni nie mają pieniędzy to ja się pytam jak sPOKO będzie gospodarować publicznymi pieniędzmi skoro nie potrafi swoimi?:-)

  Wg mnie Barbara Nowacka, a także Katarzyna Piekarska na złego konia postawiły. Pani Barbaro trzeba posypać głowę popiołem i wrócić na łono LEWICY.

 • czochen85

  Oceniono 12 razy 6

  hahah partia, która miała największe subwencje przez 8 lat nie ma kasy :D

 • grey-sky

  Oceniono 12 razy 6

  Pani Nowacka wyobraża sobie, że w partii konserwatywnej coś ugra ze swoimi projektami ustaw? Może przypomni sobie jak do tej pory głosowała PO. Może Nowacka zdobędzie mandat posła, albo pomoże takim osobom jak Joanna Fabisiak którą też PO wystawiło do wyborów. Ja na panią Nowacką jako kandydatkę KO nie zagłosuję, bo nie głosuję na konserwatystów tak samo z PO jak z PiS. PO wielokrotnie dało dowód że jest PiS-em w wersji light. Czy Nowacka naprawdę myśli, że KO to ludzie, którzy ją poprą? Przez 20 lat mieli inne poglądy i nagle je zmienią? Będzie siedziała koło Fabisiak i udawała, że cokolwiek je łączy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX