Kariera szofera Janiny Goss. "Prawa ręka" przyjaciółki prezesa PiS zasiada w państwowych spółkach i Sejmie

Janina Goss to jedna z najbliższych Jarosławowi Kaczyńskiemu osób, znają się od czasu kręcenia filmu "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Teraz zasiada w radach nadzorczych Polskiej Grupy Energetycznej i Banku Ochrony Środowiska. Okazuje się, że także kierowca Janiny Goss robi za czasów PiS zawrotną karierę.
Zobacz wideo

"Janina Goss to przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego jeszcze z dzieciństwa i szara eminencja Porozumienia Centrum, a potem PiS. Swego czasu miała pożyczyć prezesowi 200 tys. zł na leczenie matki. Od lipca 2012 r. zasiada w zarządzie partyjnej spółki Srebrna, od 2016 r. - w radach nadzorczych Polskiej Grupy Energetycznej i Banku Ochrony Środowiska" - przypomina "Wyborcza". I przygląda się karierze, jaką zrobił szofer Janiny Goss - Krzysztof  Ciebiada.

Mężczyzna z przyjaciółką prezesa współpracuje od 10 lat. Jak informuje "GW", jest nie tylko szoferem, ale też sprząta jej w mieszkaniu, robi jej zakupy. Do Sejmu trafił po majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego - na miejsce zwolnione przez Witolda Waszczykowskiego. To wtedy pojawiły się pytania o wykształcenie posła, bo choć w oficjalnych materiałach napisano, że Ciebiada ma wykształcenie wyższe, to wielu pamięta, że jeszcze niedawno... nie miał nawet matury.

51-letni kierowca Janiny Goss przyznał w rozmowie z "GW", że maturę zdał dopiero trzy lata temu.  Od tego czasu "zrobił" też licencjat. 

Zawrotna kariera

Zasiadanie w Sejmie to nie jedyne, czym może pochwalić się Krzysztof Ciebiada. "Rok po objęciu rządów przez PiS Ciebiada (członek partii od 2008 r.) został koordynatorem ds. sprzedaży energii samorządom w łódzkim oddziale Polskiej Grupy Energetycznej „Obrót”. Członkinią zarządu PGE była już od kilku miesięcy Janina Goss. (...)  Rok po maturze Ciebiada objął funkcję przewodniczącego rady programowej Radia Łódź" - informuje "GW". Dodatkowo, jak informuje gazeta, jeszcze przed zrobioną trzy lata maturą, szofer Janiny Goss został wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Oczywiście awanse zawodowe przełożyły się na znaczące dochody. Dane pochodzą z oświadczeń majątkowych, jakie Ciebiada musi składać jako radny. "Według oświadczenia za rok 2017 (pierwszy rok po maturze) Ciebiada uzyskał z tytułu pracy w PGE „Obrót” dochód w wysokości 173 tys. zł brutto. Jeżeli przyjąć, że podany dochód to suma wypłat za 12 miesięcy, daje to pensję na poziomie 14 tys. zł miesięcznie. (...)  W następnym roku – 2018 – łączne wynagrodzenie Ciebiady wyniosło już ponad 203 tys. zł" - informuje "Wyborcza". 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Kariera szofera Janiny Goss. Krzysztof Ciebiada z szansami na poselski mandat
Zaloguj się
 • kopandol

  Oceniono 7 razy 3

  Phiii....
  Zegarek Nowaka - to była afera !!!
  A to som nasi, namaszczeni przez Bób, Humus i Włoszczyznę i im wolno.
  Tfu.....

 • jac_l_w

  Oceniono 2 razy 2

  Dawni właściciele Polski Ludowej muszą z zazdrością i podziwem obserwować pisowskie kariery. Im mimo wszystko aż tak grube numery nie przyszły do głowy, a i tak byli znienawidzeni. Tymczasem PiS ma się świetnie, słupki rosną, a najwięksi kłamcy biją rekordy społecznego zaufania. To nie jest normalny kraj.

 • marudna.maruda

  Oceniono 6 razy 2

  Zdolniacha ten Ciebiada. Dał radę zdać maturę i zrobić licencjat (u Rydzyka?), mimo że autem powozi i sprząta, i posłem jest, i na pracę w spółkach ma czas. Napoleon. Kiedy Duda mu wręczy awans na profesora?

 • bihepi

  Oceniono 6 razy 2

  "...znają się (z karłem) od czasu kręcenia filmu "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Teraz zasiada w radach nadzorczych..."
  Ale otsochozi??

  Rozczochrana zielarko-znachorka ma nie gorsze kwalifikacje do rad nadzorczych, niż sierota kaczyńsko-jakaśtam, do bycia autorytetem w sprawach dziewictwa, skromności i moralności na antenie radyja...
  Szczególnie, że jaśnie Janina była osobistą kumpelką matki boskiej kaczyńskiej i teraz ona, zamiast matki, jest dla karła mentorką, drogowskazem i najwyższym autorytetem.....

  Swoją drogą ciekawe, jak tam sprawy z "prawdziwą katolicką rodziną" u pani szamanki i co na to karzeł...

 • scarletscarab

  Oceniono 1 raz 1

  Zapisz sie do pisu, a nawet twoja sluzba dostanie stolki za pieniadze podatnikow. Bo im sie to po prostu nalezy... Dojna zmiana.

 • flemming

  Oceniono 1 raz 1

  Oto egzemplarze z nowej elity gospodarczej kaczyńskiego - szofer, trzymająca kasę. kaczyński, specjalista od Lenina, świetnie wciela w życie jego tezę, "i kucharka może rządzić państwem". A suweren wyje z rozkoszy......

 • kotkluska2016

  Oceniono 1 raz 1

  Po co ten hejt? Po co ta nienawiść? Młody, ideowy człowiek z ambicjami, a tu pomyje się wylewa. Kraj kwitnie, ale kojący śpiew polskich ptaków zagłusza kwik warszawskiej "elity" odrywanej od koryta. Cena komentarza: 6,9 zł + VAT

 • musa-kusa

  Oceniono 5 razy 1

  Nic dziwnego, prawdziwy polityk spędza z szoferem więcej czasu niż z mężem/żoną ;)

 • zbag19

  0

  "Ojczyznę dojną zachowaj nam Panie" ; wspomożemy T. Rydzyka, będziemy największymi patriotami i katolikami, nawet podzielimy się z ludem tylko: "Ojczyznę dojną zachowaj nam Panie"; nie pozwól żeby liberałowie i lewacy oderwali nas od koryta, wybudujemy Ci Panie nowe świątynie tylko: "Ojczyznę dojną zachowaj nam Panie"; Amen

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX