Wyniki wyborów do Sejmu. Przemysław Czarnek, wojewoda wojujący z LGBT, wkracza do parlamentu

W wyborach parlamentarnych Przemysław Czarnek startował do Sejmu z okręgu nr 6 w Lublinie. Poselski mandat zdobył w cuglach. Choć dopiero zliczono głosy z ponad 78 proc. komisji, to Czarnek ma tak dużą przewagę nad resztą kandydatów PiS, że nic nie może odebrać mu wygranej.
Zobacz wideo

Przemysław Czarnek to nr 2 na liście Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. Według danych opublikowanych na stronie PKW, z 78,08 proc. komisji, wojewoda zdobył najwięcej głosów spośród kandydatów partii rządzącej - 55994. Dla porównania drugi wynik to 36399; tyle głosów zdobył lider lubelskiej listy PiS - poseł i wiceminister spraw wewnętrznych Sylwester Tułajew. 

Nic więc nie pozbawi Przemysława Czarnka poselskiego mandatu. 

Przemysław Czarnek i LGBT

Nowy poseł, obecny wojewoda lubelski jest prawnikiem, adiunktem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Co pewien czas robi się o nim głośno głównie w kontekście Marszy Równości, walki z LGBT oraz homofobicznych wypowiedzi.

W 2018 r. w swoim filmie zamieszczonym na kanale You Tube, krytykując pierwszy lubelski Marsz Równości, apelował o zaprzestanie „promowania zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. To spotkało się z ostrą krytyką. Organizator Marszu Równości Bartosz Staszewski pozwał wojewodę z prywatnego aktu oskarżenia, a posłowie i radni apelowali do premiera, by Przemysława Czarnka odwołał.

Do odwołania nie doszło, pierwszy proces zakończył się umorzeniem sprawy, a drugi ugodą i nakazem przeprosin. Wojewoda przeprosił, ale znów powtórzył słowa o "zboczeniach, dewiacjach i wynaturzeniach".

Przed marszem równości w 2019 r. Czarnek znowu dowodził, że jest wiele badań naukowych, które wskazują na związek homoseksualizmu z pedofilią i oraz że część homoseksualistów to pedofile.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM