Prezydent zachęca do udziału w wyborach. "Udowodnijmy, jak bardzo cenimy demokrację"

Zachęcam do skorzystania z najważniejszego prawa, prawa wyborczego; postarajmy się, by w niedzielę padł rekord udziału Polaków w wyborach; udowodnijmy, jak bardzo cenimy demokrację, jak bardzo zależy nam na dobrej przyszłości naszej ojczyzny - mówił w czwartek w orędziu prezydent Andrzej Duda.

"W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Sejmu i Senatu - wybory bardzo ważne, dotykające kluczowych dziedzin naszego życia, decydujące o sprawach dla nas najważniejszych" - mówił prezydent w wystąpieniu telewizyjnym.

Wskazywał, że przez wiele tygodni ugrupowania polityczne przedstawiały swoje programy i propozycje, a kandydaci na posłów i senatorów mówili o swoich osiągnięciach, podawali powody, dla których powinniśmy wybrać właśnie ich.

Duda mówił, że podczas swoich licznych spotkań z Polakami często słyszy, że politycy powinni odnosić się do obywateli z szacunkiem, powinni dotrzymywać słowa i złożonych obietnic. "Właśnie to buduje zaufanie. Zaufanie, które jest niezbędne, aby zachować harmonijny rozwój naszej ojczyzny, by budować jej pomyślną przyszłość" - ocenił.

"Teraz to nasze głosy zdecydują o Polsce: o tym, w jakim kraju będą dorastały nasze dzieci. Razem postanowimy, jak ma być podtrzymany wzrost gospodarczy, według jakich reguł dzielić środki publiczne, jak utrwalić bezpieczeństwo naszych domów i naszych granic, jak ochronić podstawowe wartości" - podkreślił prezydent.

Duda przypominał też, że w maju prosił Polaków o liczny udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Frekwencja okazała się rekordowa. Bardzo dziękuję za tak mocną odpowiedź na mój apel" - powiedział prezydent.

"Teraz także pragnę zachęcić, by skorzystali państwo ze swojego najważniejszego prawa, prawa wyborczego. Postarajmy się, aby i tym razem padł rekord udziału Polaków w wyborach. Raz jeszcze udowodnijmy, jak bardzo cenimy sobie demokrację, jak bardzo zależy nam na dobrej przyszłości naszej ojczyzny" - apelował prezydent.

"Panie i panowie. Drodzy rodacy. Zarówno podczas wyborów, jak i po ich zakończeniu, pamiętajmy, Polska jest jedna, nasza, wspólna" - podkreślił prezydent.

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę. Wybierzemy w nich 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Prezydent zachęca do udziału w wyborach. "Udowodnijmy, jak bardzo cenimy demokrację"
Zaloguj się
  • getz54

    0

    Oddac w wyborach swój głos na PiS to okazac ponownie zaufanie dobrejzmianie. Pogodzic się z okradzeniem przez Kaczyńskiego pana Birgfellnera, wymuszenia od niego łapówki dla księdza, próbę zniszczenia przez szefa KNF właściciela banku pana Czarneckiego, zatrudnienie za państwowe pieniądze przez Glapińskiego, no, wiemy kogo. Przyznanie racji Macierewiczowi i szamanom z jego komisji w sprawie katastrofy samolotu. Aprobatę na okradanie przez Zalewską PCK, kontenerów z uzywaną odziezą i przeterminowaną zywnością. Pogodzenie się ze wstydem jaki odczuliśmy za sprawą Szydło po niewiarygodnej porazce 1:27 w Brukseli. Oddanie swojego głosu na PiS w wyborach, to zgoda zeby w Sejmie zasiedli obwieszeni złotem koledzy pana Banasia z maczetami i piłami tarczowymi. To zgoda na dokończenie wycinania Puszczy Białowieskiej, strzelanie do zubrów, jedzenie bobrów i bocianów. Głosowanie na PiS jest świadomym poddaniem się eutanazji, za sprawą nowo budowanych elektrowni węglowych, od których odchodzi juz cały świat. POCHP u naszych dzieci stanie się chorobą nabytą od urodzenia.
    Wreszcie głosowanie na PiS to cementowanie, utrwalanie niszczącego ten kraj od stuleci paktu Pana, Wójta i Plebana. Lista beneficjentów naszych podatków jest ogromna od Rydzyka po Miodową, a wszyscy chciwie wyciągają swoje niespracowane, wypielęgnowane łapki po państwowe pieniądze hojnie rozdawane im przez PiS.
    Juz za 2 dni 13 pazdzernika mozemy to zmienic, mozemy to załatwic jednym zakreśleniem na karcie wyborczej, nie dające zadnej nadziei bolszewikom na sprawdzenie się sondazy wyborczych. Tylko tyle. Koniec i kropka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX