Schetyna po ogłoszeniu wyników wyborów: Nie będzie Budapesztu w Warszawie

To były trudne cztery lata, to nie była równa walka, nie mieliśmy poczucia, że startujemy w uczciwej walce, że przeciwnik stosuje uczciwe metody - mówił Grzegorz Schetyna po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych 2019.
Zobacz wideo

Według sondażu exit poll Ipsos dla TVN, Polsatu i TVP to Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Sejmu i Senatu z wynikiem 43,6 procent. Koalicję Obywatelską poparło 27,4 procent wyborców. 

Wyniki wyborów 2019. Schetyna dziękuje

- Chciałem podziękować tym wszystkim, którzy byli przy urnach wyborczych, którzy głosowali na partie opozycyjne, a szczególnie tym, którzy wybrali Koalicję Obywatelską" - powiedział Grzegorz Schetyna. 

Jak mówił "to była wielka praca, to była trudna kampania, to były trudne cztery lata, to nie była równa walka". - Tu nie było zasad, nie mieliśmy poczucia, że startujemy w uczciwej walce, że przeciwnik stosuje uczciwe metody - dodał.

- Ale chcę powiedzieć, że dalej powtarzamy i będziemy powtarzać, będziemy pracować nad integracją opozycji, nad tym, żeby dobrze współpracować w przyszłym Sejmie i Senacie, bo Senat jeszcze - te wyniki są ciągle przed nami i tam wierzymy w zwycięstwo - dodał Schetyna.

- Wierząc w zwycięstwo w Senacie chcę powiedzieć, że to jest jedyna droga - dalsza współpraca i integracja partii opozycyjnych - dodał.

- Przed nami kolejne wybory - prezydenckie, wierzymy w zwycięstwo. Nie będzie Budapesztu w Warszawie - powiedział Grzegorz Schetyna. 

DOSTĘP PREMIUM