Wybory 2019. Sztab wyborczy PiS bez części dziennikarzy

Na wieczór wyborczy w sztabie Prawa i Sprawiedliwości nie wpuszczono części dziennikarzy. Na razie nie podano przyczyny.
Zobacz wideo

Wśród dziennikarzy, którym nie udało się wejść do pomieszczenia, w którym odbywa się wieczór wyborczy PiS, znalazł się reporter TOK FM Roch Kowalski. 

"Na zewnątrz, bez możliwości wejścia na wieczór wyborczy dziennikarze mają relacjonować wynik wyborów w siedzibie @pisorgpl. Najpierw wpuszczeni zostali działacze. Miejsca dla dziennikarzy krajowych i zagranicznych zabrakło. @RzecznikPiS nie chciała wyjaśnić sytuacji" - napisał na Twitterze.

Na temat tej sytuacji twittowała też Joanna Mąkosa z Radia ZET.

"W sztabie @pisorgpl bez zmian. Za 5 minut pierwsze wyniki, marszałek Terlecki wpuszcza gości tylnymi drzwiami, dziennikarze się nie zmieścili @RadioZET_NEWS" - relacjonowała.

Kto wygrał wybory?

Według badania exit poll Ipsos dla TVN, Polsatu i TVP wybory do parlamentu 2019 wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 43,6 procent. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, którą poparło 27,4  procent Polaków.

W Sejmie znajdzie się jeszcze Lewica - 11,9 procent poparcia, Koalicja Polska, którą tworzy Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15 - wynik to 9,6 procent. Według sondażu exit poll Ipsos dla TVN, Polsatu i TVP w parlamencie znajdzie się też Konfederacja, której sondaż daje 6,4 proc.

- Mimo tego potężnego frontu przeciwko nam, zdołaliśmy wygrać. Otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej - mówił Jarosław Kaczyński, prezes PiS, tuż po ogłoszeniu wyników wyborów do Sejmu i Senatu.

TOK FM PREMIUM