Koronawirus a wybory prezydenckie. "Pan prezydent Duda rozwija się doskonale w tej kampanii"

Zdaniem byłego szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza zaplanowane na maj wybory prezydenckie powinny zostać przesunięte. Według gościa TOK FM w sytuacji epidemii koronawirusa możliwości prowadzenia kampanii wyborczej ma jedynie urzędujący prezydent Andrzej Duda.
Zobacz wideo

Zdaniem Bartłomieja Sienkiewicza, posła Koalicji Obywatelskiej, przełożenie zaplanowanych na 10 maja wyborów prezydenckich "wydaje się wręcz konieczne". - Po pierwsze liczba osób będących na kwarantannie cały czas rośnie. I jesteśmy na samym początku tak naprawdę tego głównego uderzenia epidemii. Nie wiemy, jaka będzie ogólna liczba osób, które zostaną zmuszone do kwarantanny. A sama kwarantanna i niemożność wzięcia udziału w wyborach już jest właściwie przesłanką do ich przełożenia - przekonywał były minister spraw wewnętrznych.

Ale według polityka jest również drugi - czysto polityczny - powód, aby wybory prezydenckie zostały przełożone. Gość Poranka Radia TOK FM przypomniał, że w obecnej sytuacji większość kandydatów "cofnęła się o krok, uznając, że w tej chwili pandemia jest ważniejsza niż prowadzenie kampanii wyborczej". Poseł zwrócił również uwagę, że kampania stała się dla nich także rzeczą prawie niemożliwą do prowadzenia w sensie czysto fizycznym. Po ograniczeniu spotkań z wyborcami pozostały im media społecznościowe.

- Natomiast pan prezydent Duda, który także kandyduje na ten urząd, rozwija się doskonale w tej kampanii, pokazując się tam, gdzie nikt go nie potrzebuje, z potężnym wsparciem wszystkich mediów rządowych. To prowadzi do drastycznej nierównowagi prowadzenia kampanii - podkreślił Bartłomiej Sienkiewicz. 

Koronawirus a wybory prezydenckie. Rośnie popularność PiS?

Prowadząca Poranek Radia TOK FM, Dominika Wielowieyska, zwróciła uwagę na stanowisko Prawa i Sprawiedliwości w sprawie ewentualnego przesunięcia wyborów prezydenckich. Zdaniem polityków partii Jarosława Kaczyńskiego nie ma obecnie potrzeby, by przewidywać, że w maju w kwarantannie będzie wiele osób. Według PiS opozycja podnosi kwestię przesunięcia wyborów, ponieważ obawia się rosnącej popularności Andrzeja Dudy i partii rządzącej.  

- Czy rośnie popularność polityków partii rządzącej? Byłbym ostrożny na miejscu PiS z takim stwierdzeniem. Bo egzamin, który stoi przed państwem polskim, jest dopiero przed nami. To, z czym mamy teraz do czynienia, to faza wstępna i przedbiegi, które i tak już ujawniają bardzo spore luki w działaniach państwa - ocenił były minister spraw wewnętrznych, wymieniając m.in. brak dostępności do powszechnych testów przesiewowych oraz braki w zaopatrzeniach personelu medycznego w szpitalach w środki sanitarne. 

- Wydawałoby się, że najprostsza rzecz, którą są maseczki, nie znajdują się najwyraźniej w agencji rezerw materiałowych, bo inaczej zostałyby po prostu rozprowadzone nie tylko wśród personelu medycznego, ale także w sprzedaży. A nie sposób tego dostać - podkreślił Sienkiewicz w rozmowie z Dominiką Wielowieyską. 

Resort zdrowia poinformował dziś o 25 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem

Całej rozmowy posłuchasz wygodnie na telefonie dzięki aplikacji TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (65)
Koronawirus a wybory prezydenckie. "Pan prezydent Duda rozwija się doskonale w tej kampanii"
Zaloguj się
 • lastm10

  Oceniono 14 razy 12

  Niech Koronawirus zaora wolską gospodarkę do pnia. Tępe polactwo musi upaść na dno, by przejrzeć na oczy, że z pisbolszewią daleko nie zajedziemy.

 • marc.pl

  Oceniono 13 razy 11

  Duda uderzył poniżej pasa wyborczych kontrkandydatów - apelował o powstrzymanie kampanii wyborczej a sam swoją osobą wypełnił teraz całą kampanię. W TVP Info i Polsat News widzimy Dudę wszędzie, przedstawiają go jako główny filar walki z koronawirusem.

 • vitruvius

  Oceniono 17 razy 11

  Ano, WIARYGODNOŚĆ PiS i DUDY czyli dlaczego „dżentelmen” z miniaturką flagi kojarzy się z krętactwem, pustą propagandą, oszustwami i zwykłym złodziejstwem. Smutne ale prawdziwe, Polska flaga stała się znakiem rozpoznawczym krętaczy i złodziei, na przykład 5 X 2 mld na TVPiS.
  W tym co mówią PiS-towarzysze jest tyle prawdy, co w:
  1. „Świetnym przygotowaniu” na epidemię,
  2. Opowieści o Jadwidze Kaczyńskiej, jako „sanitariuszce w Powstaniu Warszawskim”, w rzeczywistości Powstanie spędziła bezpiecznie w leśniczówce pod Starachowicami, to ktoś pamiętał i się wydało, choć Lech K. zdołał wręczyć medal powstańczy!!! Tatusia NIE MA. Wygumkowany.
  3. "Zamachu" w Smoleńsku i rzekomym „profesorze” Lechu Kaczyńskim. Tytułu naukowego „profesor” Lech K. nigdy nie uzyskał. Przez parę lat, po reformie tytułów uczelnianych, zniesiono „docenta” i wprowadzono stanowisko „profesora uczelnianego”, czyli dr hab. zatrudnionego na etacie profesorskim. Lech K. przestał być profesorem UG (bo już nie pracował). Aby mógł udawać „profesora” zatrudniono go na 5 min na USKW (tzw. Uksford, dawniej ATK czyli księża kolaborujący z PRL) i przeniesiono na bezpłatny. Ale to i tak nie tytuł naukowy a funkcyjny „na niby”, czyli dr hab. Lech K. prof. USKW, a nie prof. Lech K. BO TO KOLEJNE KŁAMSTWO.
  4. "Wielkości i „mądrości”" Lecha Kaczyńskiego, zwłaszcza casus balu w operze i zapraszaniu przywódców „Entente Cordiale” i państw centralnych na bal w dniu 11 XI 2008. Tańce na tle wagonu z Compiègne i cmentarza w Verdun?
  5. W „genialnej” reformie służby zdrowia PiS i Xięcia Radziwiłła i edukacji PiS i niejakiej Zalewskiej… Jaruś chodził do 7/8 letniej podstawówki. Tak było za tow. Wiesława,
  6. „Polsce w ruinie” i uczciwym użyciu środków PCK z Wrocławia (patrz Zalewska)
  7. „PiS – trybunał konstytucyjny. Wolfgangowa, Piotrowicz, Krycha P i inne „autorytety”,
  8. "Uzdrowieniu" sądów, patrz „EMI”, Kryże, Piotrowicz i „Kasta”…. i Nawacki, Piebiak i cała lista „dobrej zmiany”,
  9. "Uczciwości" PiS, patrz Banaś, "Patriotyzmie" Jarosława K. (Jarosław K. = Polska i państwo),
  10. "Kompetencji" kadr PiS, patrz stadniny i spółki skarbu państwa,
  11. "Walce z pedofilią" w kościele,
  12. "Sprawności" prokuratury w sprawie KNF, wypadku z Szydło i znikających dowodach, w sprawie łapówki 50 000 zł i Srebrnej, w sprawie GetBack, oszczerstw z Ministerstwa „Sprawiedliwości”,
  13. "Sprawności" NBP w sprawie KNF i 2 prawie takich samych blondyn po ok. 50 000 zł/mc,
  14. "Sprawności" prokuratury w sprawie SKOKÓW, zwłaszcza Wołomin (AmberGold ca 800 – 900 mln. SKOK ca 4 mld),
  15. Stabilnych rodzin jak Kaczyńskich (Rajmund i Marta K.),
  16. „Bohaterach z Brygady Świętokrzyskiej”, co „nie współdziałali” z OKH / OKW,
  17. Opowieściach o tym, że jesteśmy potęgą w samochodach elektrycznych i promach pasażerskich,
  18. PiS sprawiedliwości, czyli polowanie na bezdomnego który nie miał dobrej opinii nt Lecha K., autorytetach, czyli opowieść o bezdomnym, który podarował temu z Torunia dwa Maybachy czy inne bryczki,
  19. Opowieściach o mln samochodach elektrycznych, o 100 000 mieszkaniach, o działkach Morawieckich, o „Kryształowych” Banasiu, Kamińskim i Wąsiku
  20. Opowieściach o ustawie kagańcowej „inspirowanej” prawem francuskim,
  21. „Kryształowym” CBA, szukającym oczerniających za pieniądze prof. Tomasza Grodzkiego, a 5 mln z CBA ?,
  22. Kulturze parlamentarnej, czyli usunięcie Biejat, środkowy palec Lichockiej po przeforsowaniu 2 mld zł na propagandową TVPiS zamiast proponowanego przez senat wsparcia onkologii.
  23. Legalności KRS. Nie tylko złamanie KONSTYTUCJI, sami się wybrali.

 • atr8

  Oceniono 9 razy 9

  Jak dobrze mu w brunatnym.

 • eski57

  Oceniono 11 razy 7

  Jak widać z rosnącego poparcia prezydenta powodowanego objazdami Zbędnymi potrzebami Społecznymi – nawet ma szanse wygrać w pierwszym głosowaniu - Kobiety Nie mają zamiaru skorzystać z Historycznej Szansy zagłosowania w Swoim Własnym Interesie , którym jest Zachowanie Prawa do Samostanowienia o sobie ! --Wygranie wyborów przez p. Dudę , który potwierdził u o. Rydzyka podpisanie Ustawy o zakazie aborcji spowoduje inne ograniczeniach w życiu i wychowaniu seksualnym oraz mogą zostać wprowadzone zakazy ; rozwodów , in vitro , aborcji … za Tymi zakazami stoi klerykalne Ordo Iuris - Instytut zalicza się do grup interesu artykułujących postulaty Kościoła katolickiego !- - Wygranie wyborów przez klerykalnego prezydenta , może doprowadzić do klerykalizacji Polski jako obrona przed postępującą sekularyzacją !

 • jael53

  Oceniono 6 razy 6

  Rozwija się. Jak zaraza.

 • tymczasem_chwila

  Oceniono 5 razy 5

  Dudo, Twoje słowa na spotkaniu w zachodniopomorskim w ubiegłym tygodniu dostępne na Twitterze, jakoby PIERWSZE W POLSCE ZANOTOWANE PRZYPADKI KORONAWIRUSA BYŁY JUŻ 15 STYCZNIA w POLICACH i KOSZALINIE!!! Może ktoś z rządzących odniesie się do tych słów prawdziwych lub nie??? Jeśli to prawda, to rząd przespał niemal 2 miesiące licząc na cud w ultrakatolskim kraju? Teraz to raczej pozamiatane i włoski scenariusz wali do drzwi

 • barrt21

  Oceniono 5 razy 5

  a faktycznie fantastycznie się nam rozwija, spogląda na nas ten "wuc" z możliwie najbardziej osmarkanych ścian i z krzywych płotów przy rowach pełnych śmieci
  Taka to wolska

 • tapioka49

  Oceniono 7 razy 5

  "Pan prezydent Duda rozwija się doskonale w tej kampanii" !! ...... ... Imć Duda nia ma żadnekonkurencji w tej kampanii , jestr jedynym kandydatem . Do tego ma dodatkowo 2 miliardy i wszystkie służby państwa do swojej dyspozycji , więc mopże wszystko !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX