Andrzej Duda zapowiada nowe 500 plus. Tym razem chodzi o bon turystyczny na każde dziecko

Bon turystyczny - 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego może zostać uruchomiony już w te wakacje - zapowiedział podczas spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli w województwie podkarpackim prezydent Andrzej Duda.
Zobacz wideo

Nie minął jeszcze tydzień od kiedy Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt o dodatku solidarnościowym, a prezydent już zapowiada kolejne pieniądze dla Polaków. Tym razem chodzi o bon turystyczny na dziecko.

Według niego środki te poprawią sytuację polskich rodzin, ale też dotkniętą skutkami pandemii polską branżę turystyczną.

"Te pieniądze będą tak emitowane, jak 500 plus. Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko, to będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów, wszystkiego tego, co z tym związane" - powiedział Duda.

Skorzystać mają na tym polscy przedsiębiorcy, świadczący usługi turystyczne w całym kraju.

Duda zapowiedział, że będzie o szczegółach tego programu mówił w kolejnych dniach, ale rozwiązanie jest już praktycznie gotowe.

"Mam nadzieje, że skorzystanie z tego już w te wakacje przez rodziny, przez dzieci, przez młodzież będzie możliwe, a finalnie - że te pieniądze po pierwsze ułatwią życie rodzinom, a po drugie trafią dokładnie do polskiej branży turystycznej w czasach kryzysowych" - podkreślił.

Co z bonem turystycznym dla dorosłych? 

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno resort rozwoju zapowiadał wprowadzenie bonów turystycznych, których wartość wynosiłaby 1000 zł. Otrzymać miałyby je osoby zatrudnione na umowę o pracę, które nie zarabiają więcej niż przeciętne wynagrodzenie. 

Na początku tygodnia w TOK FM Łukasz Schreiber, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, mówił, że projekt jest w fazie analiz i konsultacji. - Myślę, że w tym tygodniu jeszcze pan premier będzie mógł przedstawić kompleksowy pomysł na to, w jaki sposób branży turystycznej chcemy pomóc, bo to tak naprawdę jest pomysł dla branży turystycznej - stwierdził 1 czerwca. 

Z kolei wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy zapowiedział w piątek 5 czerwca, że prace nadal trwają, a propozycja zostanie przedstawiona - na 90 proc. - w ciągu najbliższych kilku dni. "Ogłoszą to jednak zapewne inne osoby" - powiedział w rozmowie z Radiem Kraków.

Wygląda, więc na to, że oto kolejny raz rząd oddaje ogłoszenie jednego ze swoich rozwiązań Andrzejowi Dudzie, by pomóc mu w kampanii wyborczej. 

Posłuchaj w aplikacji TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM