Sztab Trzaskowskiego przedstawił hasło wyborcze. Kandydat KO ma już blisko 400 tysięcy podpisów

W poniedziałek sztab kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego ogłosił jego hasło wyborcze. Zapowiedziano również, że prezentacja programu wyborczego odbędzie się w ciągu najbliższych kilku dni.
Zobacz wideo

"Silny prezydent, wspólna Polska" - to hasło wyborcze kandydata na prezydenta Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. 

Według sztabowców kandydata hasło jest odpowiedzią na to, co słyszeli na ulicach polskich miast i miasteczek. Ma ono być także odpowiedzią na słyszane w całej Polsce "mamy dość". Jak tłumaczyła Kamila Gasiuk-Pihowicz z KO po jednej stronie stoi w walce o fotel prezydencki Rafał Trzaskowski, który broni konstytucji, a po drugiej Andrzej Duda, "który przysięgał na Konstytucję RP, a potem ją wielokrotnie łamał". 

Jej zdaniem Polacy mają dość słabej prezydentury, a Polsce potrzeba prezydenta, który będzie patrzył władzy na ręce. 

Podczas konferencji prasowej zapewniono również, że prezentacja programu wyborczego Trzaskowskiego nastąpi w ciągu najbliższych kilku dni. 

Rafał Trzaskowski ma prawie 400 tysięcy podpisów

Jak przekazał podczas prezentacji hasła szef sztabu Cezary Tomczyk oraz posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz, liczba zebranych pod kandydaturą Trzaskowskiego podpisów zbliża się już do 400 tysięcy. 

Jeszcze w poniedziałek rano liczba ta wynosiła - jak mówił poseł PO w Radiu TOK FM - ponad 330 tysięcy. - Ta akcja zbierania podpisów to - w pozytywnym znaczeniu tego słowa - ogromne szaleństwo. Widzimy to w małych miastach, w dużych, średnich, na wsiach. To jest coś niesamowitego - podkreślał sztabowiec. 

Wymaganą prawem liczbę 100 tys. podpisów kandydat KO przekroczył już w niedzielę przed południem - informowano o zebraniu 130 tys. podpisów.

Posłuchaj w aplikacji TOK FM.

TOK FM PREMIUM