Łukasz Szumowski: W kilku gminach przeprowadzane będą tylko wybory korespondencyjne

W kilku gminach, nie tylko ze Śląska, przeprowadzane będą wybory wyłącznie korespondencyjne. Analizy jeszcze trwają - poinformował w piątek na antenie Radia WNET minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że wczesnym popołudniem swoje rekomendacje przekaże PKW.
Zobacz wideo

Na pytanie, czy są miejsca w Polsce, w których odbędzie się wyłącznie głosowanie korespondencyjne, przyznał, że są takie miejsca, ale "nie jest ich tak dużo w Polsce".

Wyjaśnił, że w tej chwili nie ma jeszcze pełnych analiz, ale z pewnością decyzję podejmować będzie na podstawie trzech informacji: dotyczących liczby nowych zachorowań, liczby aktywnych chorych i liczby osób objętych kwarantanną i izolacją.

- Na pewno kilka gmin będzie takich, które mają bardzo wysokie te liczby. Natomiast nie przewiduję, by była to duża ilość. One są w różnych województwach: śląskim, łódzkim czy wielkopolskim. Jest kilka tych województw, gdzie są gminy, które mają wysokie wskaźniki - przyznał.

Koronawirus w Polsce

W czwartek Ministerstwo Zdrowia podało, że z powodu koronawirusa zmarło w ciągu doby 30 osób. Najmłodsza miała 39 lat. Odnotowano też 314 nowych przypadkach zakażenia. 

Najwięcej nowych przypadków zakażeń potwierdzono w województwach śląskim, łódzkim i mazowieckim. 

TOK FM PREMIUM