Platforma Obywatelska kusi Szymona Hołownię? Jest oświadczenie sztabu kandydata

- Informacje, jakoby toczyły się rozmowy dotyczące dołączenia Szymona Hołowni do Koalicji Obywatelskiej, są nieprawdziwe - oświadczył w sobotę Michał Kobosko, pełnomocnik sztabu wyborczego kandydata na prezydenta Szymona Hołowni.
Zobacz wideo

W sobotę "SE" - powołując się na nieoficjalne informacje - podał, że odbyły się wstępne rozmowy Szymona Hołowni w sprawie dołączenia do Koalicji Obywatelskiej. - Wszystkie ręce na pokładzie się liczą, żeby zatrzymać PiS - powiedział dziennikowi wiceszef Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Gazeta podnosi, że do niedawna Hołownia zajmował w sondażach drugie miejsce - za Andrzejem Dudą - ale kiedy Małgorzatę Kidawę-Błońską zastąpił Rafał Trzaskowski, Hołownia ma niemal trzykrotnie mniejsze poparcie od kandydata KO.

Sztab Hołowni zaprzecza

Do doniesień dziennika odniósł się w sobotę Michał Kobosko, pełnomocnik sztabu wyborczego Hołowni.

"W nawiązaniu do informacji, jakie ukazały się w dzisiejszym "Super Expressie" stanowczo zaprzeczam jakoby miały miejsce jakiekolwiek rozmowy dotyczące dołączenia Szymona Hołowni do KO" - czytamy w oświadczeniu. "Oświadczam, że są to informacje nieprawdziwe. Nie było takich rozmów, jak również nie toczą się one obecnie" - dodał.

"Szymon Hołownia nie jest zainteresowany dołączaniem do którejkolwiek z partii. Jego obecni zwolennicy, jak i ci poważnie rozważający oddanie na niego głos, to w dużej mierze osoby, które w przeszłości głosowały na różne partie - i bardzo się nimi rozczarowały" - oświadczył Kobosko.

Jak podkreślił, "Szymon Hołownia nie zamierza rozwiązywać poważnych problemów wewnętrznych Platformy Obywatelskiej". "Zarówno partia, jak i jej kandydat w wyborach prezydenckich muszą sobie poradzić sami z tym wyzwaniem" - dodał.

TOK FM PREMIUM