Rafał Trzaskowski wygrywa II turę. Przewaga jest minimalna [SONDAŻ]

Z przeprowadzonego na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" sondażu wynika, że Rafał Trzaskowski wygrywa z Andrzejem Dudą w drugiej turze wyborów prezydenckich, choć różnica jest minimalna.
Zobacz wideo

Wykonane przez United Survey, czyli Instytut Badań Rynkowych i Społecznych dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" badanie zostało przeprowadzone w ostatni piątek i dotyczy wyborów, które odbędą się w niedzielę 28 czerwca. 

Według sondażu w pierwszej turze obecny prezydent Andrzej Duda może liczyć na 41,5 proc. poparcia. Na drugim miejscu jest Rafał Trzaskowski (28,3 proc.), który w stosunku do wcześniejszego badania nieznacznie poprawił wynik (wcześniej mógł liczyć na 27 proc.). 

Na podium plasuje się również Szymon Hołownia (8,6 proc.). Tuż za nim znalazł się lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz (8 proc.). Niższe poparcie zanotowali Krzysztof Boska (5,4 proc.) oraz Robert Biedroń (2,2 proc.). 

Wybory prezydenckie 2020. Kto ma szansę na wygraną II tury? 

Według badania w II turze poparcie rozkłada się jednak inaczej. Z sondażu wynika, że wygrałby ją kandydat KO Rafał Trzaskowski, uzyskując 46,9 proc. Na Andrzeja Dudę głos oddałoby natomiast 45,8 proc.  

Co ważne, 4,4 proc. respondentów nie wiedziało jeszcze w jaki sposób zagłosuje, jeśli w drugiej turze zmierzą się Duda i Trzaskowski. 

Zdecydowanych, by w ogóle wziąć udział w wyborach jest 56 proc. uprawnionych.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM