Prezydent porównał poprzedników do wirusa. Kamiński: To słowa nieprawdopodobnie wprost haniebne

- Porównanie swoich poprzedników do wirusa, który zabija ludzi na całym świecie jest wprowadzaniem do polityki pojęć, które Andrzeja Dudę dyskwalifikują jako uczestnika normalnej debaty publicznej. Skandaliczne - mówił w TOK FM Michał Kamiński, senator Unii Europejskich Demokratów.
Zobacz wideo

Andrzej Duda powiedział na wiecu wyborczym w Krakowie, że rządy PO były gorsze niż koronawirus. - To słowa wprost nieprawdopodobnie haniebne. Słowa wypowiedziane w Krakowie, w mieście, w którym Andrzej Duda studiował na najbardziej prestiżowej polskiej uczelni. Uniwersytet Jagielloński odwołuje się do jagiellońskiej tolerancji. A polski prezydent pokazuje, że jest najodleglejszy od tego, co w polskiej tradycji najpiękniejsze, czyli tolerancji i wzajemnego szacunku - tak skomentował jego wypowiedź wicemarszałek Senatu Michał Kamiński, który był gościem "Wywiadu Politycznego".

- Porównanie swoich poprzedników do wirusa, który zabija ludzi na całym świecie, jest wprowadzaniem do polityki pojęć, które Andrzeja Dudę dyskwalifikują jako uczestnika normalnej debaty publicznej. Skandaliczne - dodał Kamiński. W Polsce po zakażeniu koronawirusem zmarły 1359 osoby, na całym świecie ponad 456 tys. ludzi.

Wedle senatora słowa prezydenta to dowód, "że Andrzej Duda nie posiada umiejętności łączenia Polaków, bo prezydent jest prezydentem Rzeczpospolitej, a nie Jarosława Kaczyńskiego."

To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź Andrzeja Dudy w tej kampanii wyborczej. Wcześniej popierany przez PiS prezydent powiedział, że "próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie. A to jest po prostu ideologia". 

DOSTĘP PREMIUM