TVP Info pyta Trzaskowskiego nie tylko o dżem. Co odpowiedział kandydat KO pytany o ceny jabłek, masła i mleka? [WIDEO]

Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej musiał poradzić sobie z niecodziennym pytaniem. Dziennikarz TVP Info przepytywał go bowiem z cen kilku produktów spożywczych. - Na miejscu tej telewizji, która nie mówi o drożyźnie, a powinna, raczej tematu cen bym nie dotykał - odparł kandydat KO.
Zobacz wideo

Podczas spotkania z dziennikarzami Rafał Trzaskowski został zapytany przez dziennikarza TVP Info, kiedy przedstawiony zostanie jego pełny program wyborczy oraz... czy kandydat wie, ile kosztuje kilogram jabłek, kostka masła i litr mleka. 

- Zacznijmy od tego, że rzeczywiście Polki i Polacy mają wielki problem z połapaniem się, co ile kosztuje, bo panuje tak kosmiczna drożyzna, że ceny zmieniają się z dnia na dzień. Pamiętam jeszcze, jak płaciłem za jabłka 1,5-2 złote za kilogram na bazarku na Dołku, dzisiaj te ceny szybują w górę, czasami trzeba zapłacić za kilogram jabłek 4 złote - odparł prezydent Warszawy. 

Dodał także, że na miejscu dziennikarza "nie dotykałby masła". - Dlatego, że wzrost ceny masła poszybował tak do góry, że myślę, iż każdy ma dzisiaj problemy z tym, ile dokładnie kosztuje kostka masła: 4,60, 5, 6, 7 złotych? Widziałem nawet kostki masła za 8 złotych. Tak, że na miejscu tej telewizji, która nie mówi o drożyźnie, a powinna, raczej tematu cen bym nie dotykał - podkreślił Rafał Trzaskowski. 

Polityk zapewnił także, że jego cały program zostanie przedstawiony jeszcze w tym tygodniu. 

TVP pyta Trzaskowskiego o dżem 

Pytanie o ceny produktów nie było pierwszym z bardziej zaskakujących pytań, kierowanych do kandydata KO. W ubiegłym tygodniu, po wystąpieniu, podczas którego kandydat KO mówił m.in. o konieczności przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa narodowego oraz o złożeniu wniosku do Sejmu o postawienie b. szefa MON Antoniego Macierewicza przed Trybunałem Stanu, dziennikarz TVP zapytał polityka o... dżem.

- Dwa lata temu zamiast na defiladę z okazji Bitwy Warszawskiej wybrał się pan na jarmark kupić między innymi dżem. Czy podobnie by pan postąpił jako prezydent RP? - takie dokładnie pytanie zadał Adrian Gąbka. 

- Jeżdżę po całej Polsce i rozmawiam z obywatelami na bardzo różne tematy dotyczące przede wszystkim bezpieczeństwa, służby zdrowia, spraw najbardziej podstawowych. Dziś rozmawiamy o bezpieczeństwie państwa, a Telewizja Publiczna mnie pyta o dżem - odpowiedział Trzaskowski.

Posłuchaj podcastu: 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM