Trzaskowski w II turze tuż przed Dudą. Wciąż wielu wyborców nie wie, na kogo zagłosować [SONDAŻ]

W najnowszym badaniu IBRiS-u dla "Polityki" na pierwszym miejscu w pierwszej turze plasuje się obecny prezydent Andrzej Duda. Drugie miejsce zajmuje Rafał Trzaskowski, a trzecie Szymon Hołownia. Sytuacja zmienia się jednak w II turze.
Zobacz wideo

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "Polityki" w pierwszej turze na największe poparcie może liczyć ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda (43,1 proc.) Na drugim miejscu plasuje się kandydat KO - Rafał Trzaskowski (27,4 proc.). Trzeci jest Szymon Hołownia (10,1 proc.). 

Miejsca poza podium zajmują: lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak i reprezentujący Lewicę Robert Biedroń. 

W drugiej turze zmierzyliby się więc Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. I to kandydat KO zdobyłby nad urzędującym prezydentem nieznaczną przewagę. Zagłosowałoby na niego 46 proc. respondentów, a Andrzej Duda mógłby liczyć na 45,2 proc. poparcia. W drugiej turze wyższy jest jednak niż w pierwszej turze odsetek niezdecydowanych - wynosi 8,8 proc. 

Badanie ogólnopolskie przeprowadzono na próbie 1100 osób w dniach 19-20 czerwca 2020 r., metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

TOK FM PREMIUM