Kaczyński na Forum Młodych PiS: Jeśli wolność w Polsce ma się rozszerzać, to Andrzej Duda musi zostać prezydentem

Jeśli dzisiaj prezydent Andrzej Duda jest w USA i prowadzi tam rozmowy o stosunkach polsko-amerykańskich, to on tam walczy o polską wolność - powiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego, jeśli wolność w Polsce ma się rozszerzać, to Andrzej Duda musi zostać prezydentem.
Zobacz wideo

Kaczyński podkreślił na konwencji Forum Młodych PiS w Lublinie, że "jeśli dzisiaj prezydent Andrzej Duda jest w Stanach Zjednoczonych i prowadzi tam rozmowy o stosunkach polsko - amerykańskich także w sferze militarnej, to on tam walczy o wolność, o polską wolność".

Według prezesa PiS, "obóz dobrej zmiany, na którego czele stoi Andrzej Duda, to obóz wolności na dziś i na jutro". - Chcemy tej wolności, właśnie tej szeroko rozumianej, także tej, która może zapewnić tylko bogacąca się, dobrze zorganizowana Polska - powiedział Kaczyński.

Jak mówił, "ci, którzy uważają, że wolność - ta najszerzej rozumiana także ta, która wymaga różnych możliwości w sferze ekonomicznej, technicznej może nam zapewnić ktoś inny, jakaś inna organizacja niż państwo polskie, ci się mylą i są bardzo naiwni, albo źli".

Zdaniem prezesa PiS, jeśli wolność w Polsce ma się rozszerzać, to Andrzej Duda musi zostać prezydentem Rzeczypospolitej.

Kaczyński o Polsce jako "wyspie wolności"

Prezes PiS podkreślał wagę wolności w dzisiejszym świecie. - Jeśli spojrzymy na dzisiejszy świat, to trudno nie zauważyć, że są w nim potężne państwa, gdzie wolności nie ma, one mają potężną populację, bardzo silną gospodarkę i potężne, rosnące siły zbrojne, jednocześnie mają tendencję do ekspansji - mówił Jarosław Kaczyński.

- Wolność jest zagrożona i właściwie dzisiaj można powiedzieć, że dzisiaj się cofa w wielkiej części tych państw, gdzie w sensie prawnym gwarancje wolności istnieją i ta wolność jeszcze nie tak dawno temu była tam rzeczywiście zachowywana, była praktyką społeczną. Ale dzisiaj poprawność polityczna i związana z nią cenzura de facto, ale już często także de jure, cenzura prowadząca nawet do stosowania środków represyjnych wobec ludzi, którzy mówią rzeczy wedle poprawności politycznej niewłaściwe, to wszystko powoduje, że trudno już mówić o wolności - stwierdził prezes PiS.

Podkreślał, że ustrój demokratyczny jest bardzo ściśle związany z wolnością. - Polska jest i powinna pozostać wyspą wolności, kiedy mówiłem o tym 10 czy 12 lat temu byłem przekonany, że tak jest, dzisiaj wiem, że to jest już zadanie, by tak było. To jest zadanie oczywiście dla wszystkich pokoleń i tych młodych, i tych już bardzo dojrzałych jak ja, wszyscy musimy o to walczyć - powiedział Kaczyński.

Dodał, że ważne jest, by młode pokolenie rozumiało, że wolność jest ogromną wartością. 

TOK FM PREMIUM