Czy Amerykanie przerzucą broń nuklearną do Polski? Internauci pytają Andrzeja Dudę

- Absolutnie nie ma takich planów, aby Amerykanie przerzucali do Polski swoją broń nuklearną; temat broni nuklearnej nigdy nie był przedmiotem mojej rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem - podkreślił prezydent Andrzej Duda.
Zobacz wideo

Na konferencji po spotkaniu Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa polski prezydent powiedział, że "w najbliższym czasie podpisana zostanie umowa między rządami Polski i USA, która umożliwi prace projektowe nad wprowadzeniem konwencjonalnej energii nuklearnej dla produkcji energii w Polsce".

O tę deklarację pytał prezydenta - podczas sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) na Facebooku jeden z internautów. Chciał wiedzieć, czy Amerykanie przerzucą broń nuklearną do Polski.

Duda oświadczył, że "absolutnie nie ma takich planów, aby Amerykanie do Polski przerzucali swoją broń nuklearną".

- Nigdy temat broni nuklearnej nie był przedmiotem mojej rozmowy z panem prezydentem Donaldem Trumpem. Ani wcześniej, ani dzisiaj - dodał.

W środę prezydent Andrzej Duda złożył wizytę w Białym Domu. Prezydenci Polski i USA rozmawiali najpierw w "cztery oczy", potem odbyły się rozmowy delegacji pod przewodnictwem obu przywódców.

TOK FM PREMIUM