Szef sztabu Rafała Trzaskowskiego: Żądamy od Andrzeja Dudy opublikowania oświadczenia majątkowego

- Żądamy, aby Andrzej Duda w ciągu 12 godzin opublikował swoje oświadczenie majątkowe - mówił na piątkowej konferencji prasowej szef sztabu Rafała Trzaskowskiego Cezary Tomczyk.
Zobacz wideo

Szef sztabu kandydata KO na prezydenta zorganizował w piątek konferencję prasową przed Pałacem Prezydenckim. - Na 12 godzin przed ciszą wyborczą Andrzej Duda nie opublikował kluczowego dokumentu - oświadczenia majątkowego - powiedział Tomczyk.

Zaznaczył, że oświadczenia majątkowe zostały wymyślone po to, by walczyć z korupcją na szczytach władzy. - Jeżeli prezydent nie chce opublikować swojego oświadczenia, to znaczy, że ma coś do ukrycia - powiedział. -  Żądamy opublikowania oświadczenia majątkowego pana prezydenta Andrzeja Dudy, dajemy mu na to 12 godzin, czyli czas do początku ciszy wyborczej - dodał Tomczyk.

Zaznaczył, że oświadczenie majątkowe prezydenta trafiło do Sądu Najwyższego, ale Andrzej Duda nie zgodził się na to, by trafiło do opinii publicznej. - To jest absolutny skandal - ocenił.

Zapowiedział, że złożony zostanie przez KO projekt ustawy, zakładający, że prezydent i premier ma obowiązek ujawnić swoje oświadczenie majątkowe. - Nie może być tak, że w państwie są równi i równiejsi - powiedział Tomczyk.

TOK FM PREMIUM