Oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy ujawnione. "Nie mam nic do ukrycia"

Andrzej Duda poprosił Sąd Najwyższy o ujawnienie jego oświadczenia majątkowego, "Osobiście nie mam nic do ukrycia" - podkreślił.
Zobacz wideo

W piątek Sąd Najwyższy ujawnił oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy. "Osobiście zwróciłem się do SN o zdjęcie klauzuli tajności i ujawnienie mojego oświadczenia majątkowego. Są klauzule i procedury ale ja osobiście nie mam nic do ukrycia. Spłacamy z Agatą kredyt, jak prawie każde małżeństwo" - napisał prezydent na Twitterze. 

Wcześniej o ujawnienie oświadczenia apelował do Dudy szef sztabu Rafała Trzaskowskiego.

W oświadczeniu Dudy możemy przeczytać, że uposażenie prezydenta za 2019 rok wyniosło 243.041,43 zł. Oprócz tego prezydent ma na kontach około 120 tys. zł w walucie polskiej oraz 30,560 tysięcy euro, polisy ubezpieczeniowe o łącznej wartości około 80 tysięcy zł oraz 446 akcji firmy Skotan notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Duda posiada także mieszkanie spółdzielcze własnościowe o powierzchni 79,40 m kw.. (jego współwłaścicielką jest Agata Kornhauser-Duda), niezabudowaną działkę o powierzchni 325 m kw., a także "inne nieruchomości", czyli lokal mieszkalny o powierzchni 132,68 m kw. z garażem o powierzchni 19,42 m kw. z udziałem w działce o pow. 0,10 ha.

Obecny prezydent spłaca kredyt hipoteczny na kwotę 497 tys. zł, który wziął na zakup mieszkania. Całe jego oświadczenie można przeczytać na stronie Sądu Najwyższego.

TOK FM PREMIUM