Wyniki wyborów prezydenckich. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski w II turze [SONDAŻ EXIT POLL]

Wybory prezydenckie 2020 nie skończą się na pierwszej turze - wynika z exit poll. W niedzielnym głosowaniu wygrał Andrzej Duda, który według sondażowych wyników osiągnął 41,8 proc. poparcia. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,4 proc. To oznacza, że 12 lipca odbędzie się druga tura.
Zobacz wideo

Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos na zlecenie TVP, TVN i Polsatu Andrzej Duda zdobył 41,8 proc głosów w wyborach prezydenckich 2020. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,4 proc. głosów. Trzeci wynik uzyskał Szymon Hołownia - 13,3 proc. głosów. 

Czwarty jest Krzysztof Bosak - 7,4 proc. poparcia. Piąte miejsce zajął Robert Biedroń - 2,9 proc. Szósty jest Władysław Kosiniak-Kamysz, który zdobył 2,6 proc. głosów.

Frekwencja w pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020 wyniosła 62,9 proc. Szef PKW przekazał, że - według stanu na 26 czerwca - do głosowania uprawnionych było 30 mln 237 tys. 180 osób, w tym za granicą 373 tys. 751 osób.

Wyniki wyborów prezydenckich. Kto w drugiej turze?

Takie wyniki oznaczają, że dojdzie do drugiej tury wyborów. Zmierzą się w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Głosowanie w drugiej turze zaplanowane jest na 12 lipca. 

Wybory prezydenckie 2020. Kiedy oficjalne wyniki?

Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak mówił w piątek, że Komisja ma nadzieję jak najszybciej podać wyniki wyborów. Poinformował, że oficjalne wyniki głosowania zostaną podane we wtorek, najpóźniej w środę. Przypomniał, że do wtorku do godz. 21 mogą spływać protokoły zagraniczne.

W wyborach można było głosować na Roberta Biedronia (Lewica), Krzysztofa Bosaka (Konfederacja), Andrzeja Dudę (z poparciem PiS), Szymona Hołownię (bezpartyjny), Marka Jakubiaka (Federacja dla Rzeczypospolitej), Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL-Koalicja Polska), Mirosława Piotrowskiego (Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi), Pawła Tanajno (bezpartyjny), Rafała Trzaskowskiego (Koalicja Obywatelska), Waldemara Witkowskiego (Unia Pracy) lub Stanisława Żółtka (Kongres Nowej Prawicy).

TOK FM PREMIUM