LATE POLL: Andrzej Duda zwiększa przewagę, maleje poparcie dla Krzysztofa Bosaka, rośnie - dla Szymona Hołowni

Sondaż late poll Ipsos dla TVN, Polsatu i TVP wskazuje, że Andrzej Duda zwiększył nieco przewagę nad drugim w wyborczym wyścigu Rafałem Trzaskowskim. Na obecnego prezydenta - według badania - zagłosowało 42,5 proc. wyborców, a na prezydenta Warszawy - 30,3 proc. A to oznacza, że czeka nas wyborcza dogrywka.
Zobacz wideo

Przypomnijmy, według sondażu exit poll Ipsos dla TVN, Polsatu i TVP - opublikowanego tuż po zamknięciu lokali wyborczych - Andrzej Duda zdobył w niedzielnych wyborach prezydenckich 41,8 proc. głosów. Drugi był Rafał Trzaskowski - 30,4 proc. głosów. To oznacza, że obaj kandydaci spotkają się ze sobą w drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się 12 lipca. Kolejne miejsca zajęli: Szymon Hołownia -13,3 proc., Krzysztof Bosak - 7,4 proc., Robert Biedroń - 2,9 proc. i Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,6 proc.

Wyniki wyborów prezydenckich. Sondaż late poll

W nocy Ipsos podał wyniki wyborów z sondażu late poll - to badanie realizowane w dniu wyborów, podczas którego, po zakończonym już głosowaniu, specjalnie wyszkoleni ankieterzy oczekują na pierwsze - niekompletne jeszcze - wyniki wyborów podane przez losowo wybrane komisje wyborcze.

Według tego badania Andrzej Duda zdobył 42,5 proc. głosów. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 30,3 proc. wyborców. Szymon Hołownia uzyskał poparcie 13,5 proc., a Krzysztof Bosak 7,1 proc. Kolejne miejsca zajęli Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 2,5 proc. i Robert Biedroń - również 2,5 proc. 

Wyższa ma się okazać również frekwencja, która w badaniu exit poll wynosiła 62,9 proc, a w sondażu late poll - 63,8 proc. 

Sondaż late poll. A kiedy oficjalne wyniki wyborów prezydenckich?

Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak mówił w piątek, że Komisja ma nadzieję jak najszybciej podać wyniki wyborów. Poinformował, że oficjalne wyniki głosowania zostaną podane we wtorek, najpóźniej w środę. Przypomniał, że do wtorku do godz. 21.00 mogą spływać protokoły zagraniczne.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM