Wybory prezydenckie 2020. Politycy i kandydaci już zagłosowali

Andrzej Duda z żoną w Krakowie, a Rafał Trzaskowski w Warszawie. Kandydaci w wyborach prezydenckich już oddali swoje głosy. Głosował też między innymi Jarosław Kaczyński czy Donald Tusk.

Starający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda w niedzielę oddał głos w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 79 w Krakowie. Towarzyszyła mu żona Agata Kornhauser-Duda.

Wybory prezydenckie 2020Wybory prezydenckie 2020 Fot. Adrianna Bochenek / Agencja Wyborcza.pl

Prezydent Warszawy i kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski głosował w niedzielę w południe w lokalu wyborczym w Warszawie. Trzaskowski głosował w komisji wyborczej w Centrum Pomocy Społecznej przy ul. Konwiktorskiej. Na głosowanie przyszedł z żoną Małgorzatą.

Rafał Trzaskowski chwilę po oddaniu głosu w lokalu wyborczym przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie.Rafał Trzaskowski chwilę po oddaniu głosu w lokalu wyborczym przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl

Kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia oddał głos w wyborach prezydenckich w Obwodowej Komisji wyborczej nr 12 przy ul. Ambasadorskiej w Otwocku. Komisja znajduje się w szkole podstawowej nr 6 im. Michała Elwiro Andriollego. Hołownia przyszedł na głosowane około godziny 10.40. Razem z nim swój głos w wyborach oddała jego żona.

Kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia z małżonka podczas glosowania w OtwockuKandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia z małżonka podczas glosowania w Otwocku Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Kandydat PSL na prezydenta RP Władysław Kosiniak-Kamysz oddał w niedzielę głos w komisji wyborczej nr 3 w Szkole Podstawowej w małopolskich Zręczycach. Polityk zaapelował o liczny udział w wyborach. Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi towarzyszyła żona Paulina.

Kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia z małżonka podczas glosowania w OtwockuFot. Jakub Włodek / Agencja Wyborcza.pl

Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń w niedzielę przed południem zagłosował w Warszawie. Po oddaniu głosu powiedział, że wierzy, iż Polki i Polacy dokonają bardzo mądrego wyboru. Biedroń głosował w komisji wyborczej w Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego na Ochocie. Towarzyszyła mu szefowa jego sztabu wyborczego posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek.

Kandydat Lewicy na stanowisko prezydenta RP Robert Biedroń oraz jego partner, poseł Krzysztof Śmiszek podczas glosowaniaKandydat Lewicy na stanowisko prezydenta RP Robert Biedroń oraz jego partner, poseł Krzysztof Śmiszek podczas glosowania Fot. Jedrzej Nowicki / Agencja Wyborcza.pl

Inni politycy

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oddał w niedzielę głos w wyborach prezydenckich. Głosował w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 333 przy ul. H. Siemiradzkiego na warszawskim Żoliborzu, gdzie mieści się Szkoła Główna Służby Pożarniczej.

Jarosław Kaczyński podczas głosowaniaJarosław Kaczyński podczas głosowania Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Jestem weteranem wolnych wyborów w Polsce, ale takich jeszcze rzeczywiście jeszcze nie przeżywaliśmy, to znaczy z taką scenografią, maseczkami, środkami ostrożności - powiedział w niedzielę b. premier Donald Tusk po oddaniu głosu w jednej z komisji wyborczych w Sopocie.

(Wybory prezydenckie 2020 , pierwsza tura(Wybory prezydenckie 2020 , pierwsza tura Fot. Michał Ryniak / Agencja Wyborcza.pl

Premier Mateusz Morawiecki oddał w niedzielę głos w wyborach prezydenckich. Szef rządu głosował w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 113 przy ulicy Spartańskiej na warszawskim Mokotowie, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa nr 205 im. Żołnierzy Powstania Warszawskiego. Premier przyszedł do lokalu wyborczego po godz. 10, towarzyszyła mu rodzina. Razem z nim głosowała żona i dorosła córka. Morawieccy przyszli do lokalu wyborczego również z dwójką młodszych dzieci.

Wybory prezydenckie 2020Wybory prezydenckie 2020 Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Lech Wałęsa głosował w niedzielę w Gdańsku w wyborach prezydenckich. Ocenił, że frekwencja może wynieść ok. 60 procent.

Lech Wałęsa podczas głosowania w wyborach prezydenckich, Gdańsk, 28 czerwca, 2020Lech Wałęsa podczas głosowania w wyborach prezydenckich, Gdańsk, 28 czerwca, 2020 Fot. Michał Ryniak / Agencja Wyborcza.pl

TOK FM PREMIUM