Szymon Hołownia: To jest wynik moich marzeń

"Czy to jest wynik moich marzeń? Tak, to jest wynik moich marzeń. (...) To już teraz oznacza, że przekonaliśmy 2,5 mln ludzi" - powiedział tuż po ogłszeniu sondażowych wyników wyborów prezydenckich Szymon Hołownia, który w głosowaniu uzyskał 13,3 proc. głosów.
Zobacz wideo

- Czy to jest wynik moich marzeń? Tak, to jest wynik moich marzeń. (...) To już teraz oznacza, że przekonaliśmy 2,5 mln ludzi. Kiedy zaczynaliśmy naszą drogę nikt nie pomyślałby, że to jest możliwe - mówił w swoim sztabie wyborczym Szymon Hołownia po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów.

- Pójdziemy dalej, bo nie można tego zostawić - kontynuował i zapowiedział, że stanie na czele nowego ruchu, który będzie walczył o "zieloną Polskę, Polskę solidarną, Polskę w której będą silne wspólnoty samorządowe, Polskę bezpieczną". - Coś w ludziach się ruszyło - dodał.

- W emocjach zdarzało mi się powiedzieć o jedno słowo za dużo, za co też trzeba przeprosić. Jak powiedziałem idziemy dalej. Mam ochotę i siłę stanąć na czele ruchu, który wykorzysta to, co zbudowaliśmy razem. Wielu ludzi mówiło, że głosują po raz pierwszy, którzy mówili, że jestem ostatnim, któremu ufają wśród polityków. Wielu ludzi tak "wkręciło się" w obywatelstwo, że nie można tego zmarnować - przekonywał Hołownia.

Wyniki wyborów na prezydenta 2020

Sondaż exit poll Ipsos pokazuje, że Szymon Hołownia w niedzielnych wyborach prezydenckich zdobył 13 proc. głosów. To trzeci najlepszy wynik w pierwszej turze. Najlepszy wynik uzyskał Andrzej Duda - 41,8 proc. 

DOSTĘP PREMIUM