Exit poll: 7,4 proc. poparcia dla Krzysztofa Bosaka. "Konfederacja jest trzecią siłą w Polsce"

- Oni już wiedzą, że są kolosem na glinianych nogach, na dwóch nogach, te nogi to PiS i Platforma - mówił w czasie wieczoru wyborczego Krzysztof Bosak, który według sondażowych wyników otrzymał 7,4 proc. poparcia w I turze wyborów prezydenckich.

- Konfederacja jest trzecią siłą w Polsce - ogłosił w czasie wieczoru wyborczego Krzysztof Bosak, który według sondażu exit poll otrzymał 7,4 proc. Jak stwierdził, poparcie, jakie zgromadził, otwiera drogę do "realizacji programu, który opracowujemy". - Oni już wiedzą, że są kolosem na glinianych nogach, na dwóch nogach, te nogi to PiS i Platforma. A nową rodzącą się siłą jest Konfederacja - przemawiał. Jak dodał, "to my jesteśmy przyszłością i ideową prawicą", która przyciąga największe zainteresowanie społeczne. 

Według sondażu exit poll Ipsos dla TVN, Polsatu i TVP - opublikowanego tuż po zamknięciu lokali wyborczych - Andrzej Duda zdobył w niedzielnych wyborach prezydenckich 41,8 proc. głosów. Drugi był Rafał Trzaskowski - 30,4 proc. głosów. To oznacza, że obaj kandydaci spotkają się ze sobą w drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się 12 lipca. Kolejne miejsca zajęli: Szymon Hołownia - 13,3 proc., Krzysztof Bosak - 7,4 proc., Robert Biedroń - 2,9 proc. i Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,6 proc. Frekwencja wyniosła 62,9 proc.

TOK FM PREMIUM