Kto wygra w drugiej turze wyborów? Jest już pierwszy sondaż

W drugiej turze wyborów prezydenckich na Andrzeja Dudę zagłosuje 45,4 proc. wyborców, a na Rafała Trzaskowskiego 44,7 procent - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, przeprowadzonego już po ogłoszeniu sondażowych wyników pierwszej tury.

9,9 proc. wyborców zadeklarowało, że jeszcze nie wie, na kogo zagłosuje w drugiej turze wyborów, która planowana jest na 12 lipca.

Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos na zlecenie TVP, TVN i Polsatu Andrzej Duda zdobył 41,8 proc głosów w wyborach prezydenckich 2020. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,4 proc. głosów. Trzeci wynik uzyskał Szymon Hołownia - 13,3 proc. głosów.

Czwarty jest Krzysztof Bosak1 - 7,4 proc. poparcia. Piąte miejsce zajął Robert Biedroń - 2,9 proc. Szósty jest Władysław Kosiniak-Kamysz8, który zdobył 2,6 proc. głosów.

Sondaż pracowni Kantar na temat drugiej tury został zrealizowany 28 czerwcapo ogłoszeniu sondażowych wyników exit poll. Przebadano ogólnopolską, reprezentatywną grupę 1513 pełnoletnich osób metodą mieszaną - wywiady telefoniczne i internetowe.

DOSTĘP PREMIUM