Wyniki wyborów prezydenckich miały być podane jeszcze dziś, ale nadal brakuje protokołów z 3 komisji

Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich miały być podane jeszcze w poniedziałek. Ok. 23.00 Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że wciąż nie nadesłano protokołów z trzech komisji. Ogłoszenie wyników wyborów prawdopodobnie nastąpi we wtorek.
Zobacz wideo

Rzecznik PKW Tomasz Grzelewski przekazał, że czekamy już tylko na protokoły z Wielkiej Brytanii - chodzi o dwie komisje z Manchesteru i jedną z Londynu. Grzelewski podkreślił, że PKW zamierza podać pełne wyniki wyborów, jak tylko do Komisji wpłyną protokoły z Wielkiej Brytanii, najprawdopodobniej jeszcze tej nocy.

Członkowie PKW mieli się spotkać z dziennikarzami w poniedziałek o 13.30, ale konferencja była wiele razy przekładana. W końcu późnym wieczorem rzecznik PKW oświadczył, że oficjalne wyniki wyborów nie mogą być jeszcze przedstawione.

Na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej dostępne są wyniki z 27 168 na 27 230 obwodów głosowania, czyli 99,77 proc. obwodowych komisji wyborczych.

Zgodnie z tymi danymi Andrzej Duda w wyborach prezydenckich zdobył 43,67 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 30,34 proc. Na Szymona Hołownię zagłosowało 13,85 proc. Polaków, na Krzysztofa Bosaka - 6,75 proc., na Władysława Kosiniaka-Kamysza - 2,37 proc., a na Roberta Biedronia - 2,21 proc.

DOSTĘP PREMIUM