Debata TVN, Onet i WP odwołana. Andrzej Duda udzieli wywiadu Polsatowi

Po tym, jak Andrzej Duda nie zgodził się wziąć w niej udziału wspólna debata TVN, Onetu i WP z kandydatami na prezydenta została odwołana.
Zobacz wideo

Trzy redakcje opublikowały wieczorem oświadczenie w sprawie debaty.

"TVN, TVN24, Onet oraz WP zaprosiły sztaby kandydatów na prezydenta do wspólnej debaty. Wierzyliśmy, że taka niezależna, transmitowana w mediach tradycyjnych i internetowych debata ułatwi milionom naszych widzów i użytkowników podjęcie świadomej i odpowiedzialnej decyzji w drugiej turze wyborów prezydenckich." - czytamy w oświadczeniu. 

Dalej redaktorzy napisali tak: "Zrobiliśmy wszystko, aby planowana debata była jak najbardziej demokratyczna, transparentna, niefaworyzująca żadnego z kandydatów, a jednocześnie po raz pierwszy zorganizowana w sposób, który umożliwiał obejrzenie jej zarówno w telewizji, jak i w internecie przez praktycznie każdego mieszkańca Polski i każdego wyborcę wśród Polonii."

Dalej czytamy: "Zaproszenie na debatę było jednocześnie zaproszeniem sztabów do dyskusji na temat wszystkich jej szczegółów i zasad. Niestety sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa w tych rozmowach i ostatecznie poinformował nas, że ich kandydat nie weźmie udziału w debacie. Tym samym z przykrością informujemy, że jutrzejsza debata nie może się odbyć."

Pod pismem podpisali się: Michał Samul, redaktor naczelny TVN24, Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet, Piotr Mieśnik, redaktor naczelny WP.

W środę wieczorem zapowiedziano też, że w czwartek Andrzej Duda będzie w „Gościu Wydarzeń” w Polsacie.

TOK FM PREMIUM