Które gminy dostaną wóz strażacki za największą frekwencję? MSWiA podało listę

Według przedwyborczych zapowedzi MSWiA 16 gmin do 20 tys. mieszkańców, w których odnotowna zostanie największa frekwencja wyborcza, miało dostać po wozie strażackim. Resort opublikował listę zwycięskich gmin.
Zobacz wideo

Jak poinformował na Twitterze wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, w środę resort otrzymał oficjalne potwierdzenie z PKW dotyczące frekwencji. "Jutro wójtowie i burmistrzowie otrzymają w @MSWiA_GOV_PL oficjalne promesy na zakup wozów strażackich!" - napisał. Załączył także listę 16 gmin do 20 tysięcy mieszkańców - po jednej z każdego województwa - w których odnotowano największą frekwencję podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich przeprowadzonej 28 czerwca. 

Frekwencja w zwycięskich gminach wyniosła od 67 do 86 procent.

Które gminy dostaną wóz strażacki za największą frekwencję? Kto w nich wygrał?

W 10 na 16 gmin do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w niedzielnych wyborach wygrał Rafał Trzaskowski. To Czernica na Dolnym Śląsku, Osielsko w Kujawsko-Pomorskiem, Zabór w Lubuskiem, Nowosolna w Łódzkiem, Michałowice na Mazowszu, Łeba na Pomorzu, Stawiguda na Warmii i Mazurach, Suchy Las w Wielkopolsce i Rewal w Zachodniopomorskiem. Kandydat KO wygrał także w gminie Cisna w Bieszczadach, która jest jedyną gminą na nazywanym bastionem PiS Podkarpaciu, w której zwyciężył Trzaskowski. 

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda wygrał natomiast w Godziszowie na Lubelszczyźnie, Żegocinie w Małopolsce, Praszce w Opolskiem, Kuleszach Kościelnych na Podlasiu, Koszarawie na Śląsku i Masłowie w Świętokrzyskiem. 

Posłuchaj podcastu:

DOSTĘP PREMIUM